Superpuchar Niemiec: Bayern podejmuje Lipsk

Stało się! Po wielu tygodniach przerwy od rozgrywek klubowych, do akcji powracają dziś wieczorem podopieczni trenera Thomasa Tuchela.

Rozgrywki: Superpuchar Niemiec
Mecz: FC Bayern vs RB Lipsk
Miejsce: Allianz Arena
Data: Sobota, 12 sierpnia, 20:45
Faworyt bukmacherów: Zwycięstwo Bayernu (1,58)

Po bardzo długiej letniej przerwie, dziś wieczorem do akcji na krajowym podwórku powracają zawodnicy Bayernu, którzy w trakcie przygotowań do sezonu 2023/2024 odnieśli 4 zwycięstwa oraz zanotowali 1 porażkę w meczach towarzyskich (przy bilansie bramkowym 37:7).

Z kolei dokładnie o 20:45 na Allianz Arenie w Monachium, podopieczni trenera Thomasa Tuchela podejmą na własnym podwórku ekipę RB Lipsk w ramach finałowego meczu Superpucharu Niemiec (z ramienia Niemieckiego Związku Piłki Ligowej).

Podczas gdy piłkarze FCB przystępują do tej rywalizacji jako mistrzowie Niemiec, to RBL jako triumfator DFB Pokal. Co prawda zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, ale Joshua Kimmich i spółka są zdeterminowani, aby wygrać i sięgnąć po pierwsze trofeum w nowej kampanii.

Superpuchar jest bardzo ważny, ponieważ może dać nam kolejny impuls. Mamy bardzo dobre wrażenia. Widzę, że drużyna jest w bardzo pozytywnym nastroju. Naszym celem jest zrobienie kolejnego kroku poprzez dobrą grę – powiedział Tuchel.

– Zdecydowanie chcemy wygrać, ale wiemy, że Lipsk czuje to samo. Mam nadzieję, że wola jest u nas co najmniej tak samo wielka i że możemy zwyciężyć dzięki jakości – podsumował Thomas Tuchel.

Warto wspomnieć, że przed rokiem obie ekipy miały okazję spotkać się ze sobą w Superpucharze Niemiec. Wówczas lepsi okazali się piłkarze Bayernu Monachium, którzy pokonali RB Lipsk aż 5:3. Jak z kolei mogą zagrać obie ekipy? Przewidywane XI znajdziecie poniżej.