DieRoten.pl

Straus: Nie możemy się tak rozsypywać

18.04.2023, 07:48:05
Merk Picture / Shutterstock.com

Niestety, ale po tym jak piłkarki Bayernu pożegnały się z Ligą Mistrzyń, kilka dni temu monachijki zostały wyeliminowane także z Pucharu Niemiec.

Przypomnijmy raz jeszcze – w starciu półfinału żeńskiego Pucharu Niemiec, drużyna Bayernu Monachium poległa aż 0:5 z obrończyniami tytułu, czyli ekipą VfL Wolfsburg.

Warto podkreślić, że dla monachijek była to najdotkliwsza porażka od wielu lat. W pomeczowym wywiadzie dla klubowej telewizji, na temat klęski swoich podopiecznych wypowiedział się Alexander Straus. Szkoleniowiec FCB Frauen przyznał, że w przyszłości jego zespół nie może w taki sposób się rozsypywać.    

− Zaczęliśmy dobrze i powinniśmy byli objąć prowadzenie. Mieliśmy kontrolę, ale w przeciwieństwie do Wolfsburga nie wykorzystaliśmy naszych szans – powiedział Straus.

− Mimo to nie może nam się zdarzyć, że potem tak się rozsypujemy. Musimy to przeanalizować i wyciągnąć wnioski z tej porażki – dodał.

− Wynik mówi coś o nastawieniu, kulturze gry i raczej niewiele o taktyce. Ostatnie 20 minut gry było bardzo bolesne. Dokonaliśmy zmian, zmieniliśmy plany, graliśmy dwoma napastniczkami, przeszliśmy na trzyosobową obronę, ale gra się rozsypała – podsumował Alexander Straus.

Jeśli mowa o drugim półfinale, to RB Lipsk został pokonany rzutem na taśmę, w samej końcówce doliczonego czasu gry przez Freiburg, który zwyciężył 1:0. Tym samym 18 maja na RheinEnergieStadion w Kolonii w finale zmierzą się Wolfsburg i SCF.

źródło: FCB TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)18.04.2023 10:27
18.04.2023 09:47
Mamy jeszcze lige i to jest cel
18.04.2023 08:12
Na sukcesy przyjdzie jeszcze czas.