DieRoten.pl
Reklama

Straus: Jestem zadowolony ze składu kapitanek

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Jak już poinformowaliśmy wcześniej, w pierwszej drużynie FCB Frauen doszło do ważnej zmiany w hierarchii zawodniczek Bayernu.

Podczas gdy Lina Magull zrezygnowała z funkcji pełnienia roli kapitanki po trzech latach, nową główną liderką Bayernu przez Alexandra Strausa została mianowana grająca w obronie Glodis Perla Viggosdottir. Jej zastępczyniami mianowano zaś Sarah Zadrazil oraz Georgię Stanway.

Przy okazji powołania nowego składu kapitanek, na łamach klubowych mediów na temat ten wypowiedział się trener FCB Frauen, czyli Alexander Straus.

− Glodis miała fantastyczny sezon w zeszłym roku i mam nadzieję, że będzie prezentować to, co w końcówce kampanii 2022/23. Jestem bardzo zadowolony z całej trójki – powiedział Straus.

− Lina zrobiła wiele dla drużyny w ciągu ostatnich kilku lat i nadal będzie brała na siebie odpowiedzialność, więc również się z tego cieszę. Mamy w zespole wielu liderek i każda z nich musi wziąć na siebie odpowiedzialność – podsumował Alexander Straus.

Obecnie wiele monachijek przebywa nadal na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych. Piłkarki Bayernu do akcji powracają dopiero za tydzień (2 października), kiedy to podejmą na własnym podwórku ekipę 1. FC Koeln.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...