Straus: Jestem dumny z moich piłkarek

Niestety, ale mimo wielkich starań, piłkarki Bayernu Monachium nie zdołały awansować w środę do kolejnego etapu rozgrywek Champions League.

Przypomnijmy raz jeszcze – w rewanżowym starciu 1/4 finału żeńskiej Ligi Mistrzów, zawodniczki Bayernu Monachium zostały pokonane 2:0 i wskutek tego pożegnały się z Champions League. Ostatecznie Arsenal zwyciężył w dwumeczu 2:1…

Po zakończeniu starcia na Emirates Stadium, w rozmowie dla klubowej telewizji, swoje zdanie na temat odpadnięcia z LM wyraził Alexander Straus, czyli trener monachijek. Szkoleniowiec FCB Frauen podkreślił, że choć wszyscy są rozczarowani, to on i tak jest dumny z postawy swoich zawodniczek.

− Gratulacje dla Arsenalu, ich zawodniczki zasłużyły na to. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że zostaliśmy wyeliminowani z Ligi Mistrzów. Oddaliśmy mecz w ciągu dziesięciu, piętnastu minut w pierwszej połowie – powiedział Straus.

− W drugiej połowie było to bardziej wyrównane spotkanie. Mieliśmy momenty, w których mogliśmy zdobyć bramkę. Próbowaliśmy różnych rzeczy w drugiej połowie, ale to nie zadziałało – dodał trener.

− Jestem bardzo dumny z moich piłkarek za to, co zrobiły, również biorąc pod uwagę, że mamy wiele kontuzjowanych zawodniczek i nie możemy prawie w ogóle rotować. W tym sezonie możemy jeszcze wiele osiągnąć i będziemy walczyć dalej – podsumował Alexander Straus.

Piłkarki Bayernu Monachium swoją przygodę w Lidze Mistrzyń UEFA w sezonie 2022/23 zakończyły z następującym bilansem (na 8 rozegranych spotkań): 6 zwycięstw, 2 porażki przy 15 strzelonych oraz 8 straconych bramkach.

Źródło: FCB.tv