DieRoten.pl

Stiller: Młodemu piłkarzowi nie jest łatwo w Bayernie

06.07.2021, 08:52:30
FotoOlimpik

Począwszy od 1 lipca 2021 roku nowym zawodnikiem TSG Hoffenheim jest Angelo Stiller, czyli wychowanek bawarskiego klubu, który grał dla FCB przez 11 lat.

Umowa utalentowanego pomocnika wygasła, dlatego też Niemiec zdecydował się na zasadzie wolnego transferu przenieść do TSG Hoffenheim, gdzie spotkał swojego byłego trenera z FCB, czyli Sebastiana Hoenessa.

Nie tak dawno temu Angelo Stiller udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”, w którym poproszono go między innymi o poziom w pierwszym zespole „Gwiazdy Południa”. 20-latek jest świadom, że w tak wielkim klubie dla młodego gracza nie jest łatwo, ale zawsze trzeba być w stanie wykorzystać każdą najmniejszą okazję do gry.

− W zawodowstwie chodzi o tytuły i to jak najwięcej. Jakość kadry jest brutalna: Kimmich, Goretzka czy Tolisso są tam na mojej pozycji, to super zawodnicy. Młodemu piłkarzowi bardzo trudno jest otrzymać szansę – powiedział Stiller.

− Mimo wszystko nie uważam siebie za nieudacznika - w Bayernie udało mi się zwrócić na siebie uwagę, a teraz dostaję szansę, by udowodnić swoją wartość w Hoffenheim – mówił dalej.

− Profesjonalny poziom w Bayernie jest ekstremalnie wysoki – do tego dochodzi presja. Często dostajesz tylko niewiele okazji, kilka minut. Musisz je wykorzystać, tak jak to zrobił przykładowo Jamal Musiala – dodał.

W trakcie swojego pobytu w Monachium, Angelo miał okazję trenować z wieloma wielkimi zawodnikami. Mimo wszystko jeden zawodnik w szczególności wywołał na nim ogromne wrażenie – Thiago.

− Kto zrobił na mnie największe wrażenie? Thiago! Wiedział i był w stanie przewidzieć, co zamierzam zrobić z piłką, zanim ja to zrobiłem. Podobnie jak Xabi Alonso i Toni Kroos, jest jednym z moich wzorów do naśladowania – podsumował Angelo Stiller.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)18.07.2021 12:28
06.07.2021 22:07
Jeśli gracz ma talent to na pewno trudno nie jest.
06.07.2021 13:40
Niestety, ale Bayern woli sprowadzać "Bunie" i "Chupa Chupsy" niż dawać szanse młodym Bawarczykom. Szkoda. Mimo wszystko, powodzenia, Angelo!
06.07.2021 12:11
na pewno z ciekawością będę zerkał jak sobie radzi u Wieśniaków, powodzenia. będą jaja jak za kilka miesięcy będziemy pluć sobie w brodę, że mogliśmy postawić na Angelo a nie ciągnąć za sobą tyle czasu kulę u nogi w postaci pewnego mistrza świata...
06.07.2021 09:17
Tak to jest w wielkich klubach, że młodzi mają bardzo małe szanse na zaistnienie. Musi to być mieszanka mega talentu i mega sprzyjających okoliczności (kontuzje, mega słabe wyniki drużyny, itp.) . Teraz w związku sytuacją klubu przez granie bez kibiców od 2 lat młodzi zawodnicy mogą mieć swoje szanse.