DieRoten.pl

Stanisic powołany do kadry narodowej Chorwacji

03.11.2022, 08:01:29

Choć w najbliższym czasie czeka nas jeszcze sporo spotkań w piłce klubowej, to wielkimi krokami zbliża się turniej mistrzostw świata w Katarze.

Zanim spora grupa zawodników Bayernu Monachium dołączy do swoich reprezentacji narodowych, to monachijczyków czekają jeszcze trzy spotkania w ramach niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Zawodnicy prowadzeni przez Juliana Nagelsmanna zagrają kolejno z takimi zespołami jak Hertha BSC (5 listopada), Werderem Bremą (8 listopada) oraz Schalke 04 Gelsenkirchen (12 listopada). Następnie mistrzowie Niemiec rozpoczną wraz ze swoimi reprezentacjami przygotowania do nadchodzącego Mundialu.

W związku z nadchodzącym turniejem mistrzostw świata, poznaliśmy już pierwsze „prowizoryczne” kadry powołane przez selekcjonerów poszczególnych reprezentacji – nie tak dawno temu swoją wstępną listę ogłosił Louis van Gaal, czyli opiekun Holendrów.

Z kolei ostatnio mogliśmy się dowiedzieć, że w szerokiej kadrze Chorwatów znalazł się Josip Stanisic, którego szanse na wyjazd do Kataru już teraz są całkiem wysokie. Warto podkreślić, że do tej pory 22-latek sześciokrotnie miał okazję reprezentować swój kraj w meczach o stawkę.

Josip Stanisic

Młody Chorwat w bieżącym sezonie 2022/23 wystąpił łącznie w 11 meczach o stawkę (spędził na boiskach 458 minut). Josip w zespole jest ceniony nie tylko z racji na swój charakter, ale przede wszystkim uniwersalność na boisku, albowiem może on zagrać na każdej pozycji w obronie.

źródło: HNS

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)04.11.2022 08:03
Piękna sprawa dla niego. Super :)
Jak widzę Stanisica rok temu a teraz to dla mnie wykonał kawał dobrej roboty.
03.11.2022 19:27
Super dla niego i dla klubu!!
03.11.2022 09:29
BARDZOI dobry mecz z interem i byłem zaskoczony jak potrafi walczyć.
Świetny zmiennik dla naszego Pędziwiatra i trzeba mu częściej dawać szanse ogrania się