Stanisic i spółka w finale Ligi Narodów UEFA

W ubiegły poniedziałek (12 czerwca) rozpoczęła się ostatnia przerwa reprezentacyjna w ramach kończącego się nieuchronnie sezonu 2022/2023.

W nadchodzących dniach będziemy świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Wczorajszego wieczoru mogliśmy z kolei oglądać w akcji jednego monachijczyka – reprezentacja narodowa Chorwacji z Josipem Stanisicem w składzie mierzyła się z Holendrami w ramach półfinału rozgrywek Ligi Narodów UEFA.

Holandia 2:4 (1:0) Chorwacja

Pierwszy pojedynek w ramach półfinału Ligi Narodów UEFA zakończył się ostatecznie zwycięstwem Chorwatów, którzy pokonali swoich rywali z Holandii aż 4:2.

Warto jednak zaznaczyć, że na wyłonienie zwycięzcy potrzebna była 30-minutowa dogrywka, albowiem regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 2:2. Pod koniec starcia na Feyenoord Stadium mogło być nawet 5:2, ale arbiter główny nie uznał piątego gola dla Chorwacji.

Jeśli mowa o zawodnikach Bayernu w tym pojedynku, to Daley Blind przesiedział cały mecz na ławce, podczas gdy wspomniany wyżej Josip Stanisic spędził na boisku 42 minuty i pokazał się z dobrej strony, notując kilka udanych interwencji.

Dziś wieczorem podopieczni Zlatko Dalica poznają z kolei swojego rywala, z którym powalczą o Puchar Ligi Narodów w niedzielę o 20:45 (w drugim półfinale Hiszpanie zmierzą się z Włochami).