DieRoten.pl

Spox: 4 juniorów z największymi szansami na I zespół

26.07.2021, 10:43:00
FotoOlimpik

W ostatnich trzech tygodniach trener Julian Nagelsmann miał okazję współpracować z wieloma młodymi i utalentowanymi zawodnikami z Campusu bawarskiego klubu.

Ma to oczywiście związek z faktem, że wielu zawodników pierwszego zespołu przebywało na urlopach po EURO (dziś powróci spora grupa piłkarzy, zaś ostatnia z nich po 31 lipca).

Niewykluczone jednak, że kilku z tych młodych graczy na dłużej zadomowi się w drużynie profesjonalistów. Wiele będzie oczywiście zależeć od dalszych wzmocnień, ale nie można wykluczyć, że kilku juniorów zostanie na stałe włączone do składu, zwłaszcza że Julian Nagelsmann często stawiał na młodzież w swoich poprzednich klubach.

Dziennikarz Kerry Hau przenalizował sytuację i przedstawił kandydatury czterech zawodników, którzy mają obecnie największe szanse, aby zaistnieć w nadchodzącym sezonie 2021/22.

Armindo Sieb i Torben Rhein

Armindo Sieb (18 lat) oraz Torben Rhein (18 lat) mają spore szanse, aby stać się częścią pierwszego zespołu pod wodzą Juliana Nagelsmanna. Obaj nie tylko byli przekonujący w sparingach z Kolonią i Ajaxem, ale i podczas treningów pokazują się z bardzo dobrej strony.

Josip Stanisic

Kolejnym kandydatem jest 21-letni Josip Stanisic, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Bayernem do 2023 roku. Defensor mógłby trenować z pierwszym zespołem, ale większość czasu spędziłby grając dla drugiej drużyny FCB. W grę mogłoby też wchodzić wypożyczenie.

Christopher Scott

Dla „Bawarczyków” ciekawą opcją na pierwszy zespół jest także 19-letni Christopher Scott, który z racji swojej uniwersalności może grać na kilku pozycjach. Młody Niemiec dzięki szybkości, umiejętnościom ofensywnym i zrozumieniu gry, mógłby zostać wyszkolony na prawego wahadłowego.

źródło: Spox.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama28.07.2021 14:17
Oby to rzeczywiście nastąpiło. Wiem jednak, że odbędzie się to bez szkody dla poziomu pierwszej drużyny.
27.07.2021 00:37
Od czasów LvG to będzie taka pierwsza poważna szansa dla zawodników z drugiej drużyny i ogólnie campusu.
26.07.2021 21:53
Nie chce wyjsc na pesymiste ale uwazam jedynie Rheina i Scotta (o ile faktycznie Nagelsmann ma na niego pomysl na wahadle) za mozliwe uzupelnienia kadry w najblizszym sezonie.
26.07.2021 21:02
26.07.2021 12:17
Obawiam się,że właśnie liczebność kadry będzie czynnikiem, który chcąc nie chcąc spowoduje,że młodzi będą wchodzić coraz częściej. Jednak czy to z musu czy za czyste zasługi tą szansę dostaną to już później od nich zależy jak ją wykorzystają.
Alphonso całkiem niedawno pokazał,że można zrobić różnicę gdy się dopiero wchodzi do drużyny, trzymam kciuki za tych młodych bo na Brazzo i zielone światło z góry co do transferów nie liczę.
26.07.2021 11:26
Jeżeli któryś z nich rzeczywiście zasługuje to powinien dostać szanse tak jak choćby Muller swego czasu.
Tylko żeby nie wynikało to z racji braku zawodników pierwszego składu.

Ja najbardziej liczę na Rheina i mam nadzieję że da radę i zostanie graczem pierwszej drużyny.