DieRoten.pl
Reklama

Sport1: Powrót Nianzou opóźni się do listopada

fot. DieRoten.pl
Reklama

Dokładnie 1 lipca 2020 roku nowym zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec został Tanguy Nianzou, który zasilił szeregi Bayernu na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain.

Niestety Francuz nie zaliczy swojego początku w nowym klubie do udanych, albowiem przed rozpoczęciem sezonu 2020/21, środkowy defensor mogący również grać w środku pomocy, doznał kontuzji uda podczas zgrupowania kadry narodowej U-21.

Początkowo szacowało się, że przerwa potrwa około 8 tygodni i pod koniec października Tanguy Nianzou będzie już do dyspozycji Hansiego Flicka.

Mimo wszystko jak donosi Florian Plettenberg, powrót młodzieżowego reprezentanta Francji może się opóźnić – 18-latek ma być gotowy do treningów drużynowych dopiero w połowie lub pod koniec listopada.

Tłumaczyłoby to tym samym brak Francuza w kadrze zgłoszonej przez Bayern na fazę grupową Ligi Mistrzów. Z drugiej strony dziennikarz „Sport1” informuje, że obrońca świetnie odnalazł się w nowym klubie i co więcej bardzo dobrze rozumie już język niemiecki.

Z dobrych wiadomości warto przypomnieć, że Nianzou ma już za sobą dwie sesje biegowe na murawie.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...