DieRoten.pl
Reklama

Odejście Nianzou szansą dla talentów?

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

W zeszłym tygodniu oficjalnie potwierdzono kolejne odejście z pierwszego zespołu Bayernu Monachium – stolicę Bawarii opuścił utalentowany Tanguy Nianzou.

Przypominamy, że francuski defensor zasilił szeregi Sevilli FC, która zapłaciła za niego 16 milionów euro kwoty podstawowej. Ponadto w przyszłości na konto FCB może jeszcze wpłynąć dodatkowe 4 miliony euro z tytułu różnych bonusów.

Co do pierwszego zespołu Bayernu, niemieckie media informują zgodnie, że mistrzowie Niemiec nie planują ściągać nikogo nowego na miejsce Nianzou, który nie został do końca skreślony przez monachijczyków (bawarski klub zapewnił sobie opcję wykupu Francuza w przyszłości).

Jak z kolei informuje portal „TZ”, sprzedaż młodego defensora może okazać się wielką szansą na pokazanie się dla młodych i utalentowanych graczy z Campusu.

Szansa dla dwóch nastolatków?

W ostatnim czasie na treningi z pierwszym zespołem przez Juliana Nagelsmanna zaproszony został 18-letni Justin Janitzek, który uchodzi za wielki talent w akademii piłkarskiej „Bawarczyków” oraz podporę drugiej drużyny, gdzie wystąpił póki co w 7 meczach w sezonie 2022/23. Oczekuje się, że Niemiec będzie w przyszłości regularnie trenował z profesjonalistami.

Ponadto dziennikarze wspomnianego wyżej źródła donoszą, że szansę może otrzymać także 17-letni Tarek Buchmann, który leczy obecnie kontuzję. Warto nadmienić, iż młody defensor zdołał już wywrzeć dobre wrażenie na początku letnich przygotowań, kiedy to przez krótki czas miał okazję trenować u Nagelsmanna.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...