DieRoten.pl
Reklama

Nianzou: Niczego nie żałuję, Nagelsmann mi pomógł

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Pod koniec letniego okienka transferowego w 2022 roku, klub ze stolicy Bawarii dokonał jeszcze kilku ruchów na europejskim rynku transferowym.

Mowa przede wszystkim o sprzedaży Tanguya Nianzou, który odszedł z dniem 17 sierpnia do Sevilli za sumę około 16 milionów euro (do tego należy jeszcze doliczyć różne bonusy oraz zmienne w przyszłości).

Jakiś czas temu francuski defensor udzielił wywiadu dla „L’Equipe”, w którym to odniósł się między innymi do decyzji o opuszczeniu Paris Saint-Germain na rzecz Bayernu. 20-latek podkreślił, że niczego nie żałuje, zaś trener Julian Nagelsmann pomógł mu w wielu aspektach.

− Pomógł mi w wielu rzeczach – m. in. jak unikać błędów i pozostać skupionym. To, co najbardziej imponuje mi w nim, to ta nieustanna presja – chciał uczynić walec z Bayernu – powiedział Nianzou.

− Niczego nie żałuję. Jak każdy piłkarz byłem rozczarowany, bo wszyscy chcemy grać. Ale to dało mi mentalność i dziś jestem gotowy na każdą sytuację. Bayern sprawił, że się rozwinąłem – mówił dalej.

− Projekt w Bayernie mnie przekonał. Rozumiem, że są ludzie, którzy teraz mnie za to krytykują, ale nie znają rozmów, które prowadziłem z Bayernem – podsumował Tanguy Nianzou.

Odkąd Tanguy Nianzou przeniósł się do hiszpańskiego klubu, to miał okazję rozegrać już 6 spotkań. Przypominamy zarazem, że monachijczycy zapewnili sobie opcję do wykupu Francuza w przyszłości – nieoficjalnie mówi się o kwocie wykupu rzędu około 40-55 milionów euro.

Źródło: L'Equipe
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...