DieRoten.pl

Sport1: Bayern wierzy w Nianzou

06.11.2021, 13:39:22
PodStadionem.pl

Dokładnie 1 lipca 2020 roku, klub ze stolicy Bawarii zakontraktował młodego Tanguya Nianzou, który już wtedy uchodził za jeden z największych talentów francuskiej piłki.

Początek Francuza w nowym zespole nie należał jednak do najłatwiejszych – głównie z racji na często problemy zdrowotne i dwie poważne kontuzje uda, które wykluczyły go z gry na wiele długich miesięcy…

Póki co 19-latek nie przebił się jeszcze do wyjściowej XI i jest raczej numerem cztery w hierarchii stoperów, ale kilka dni temu w meczu Champions League przeciwko Benfice, Tanguy Nianzou otrzymał szansę gry od samego początku i pokazał się z dobrej strony, zbierając wiele pochwał.

− Jeśli weźmie się pod uwagę to, jak mało czasu ma do dyspozycji, to był to bardzo, ale to bardzo dobry występ. Podania, które posyłał w półprzestrzeń były naprawdę dobre. Radzi sobie bardzo dobrze w obronie – powiedział ostatnio Nagelsmann.

Niemniej jednak niedawno pojawiły się plotki, że z racji na brak regularnej gry i nikłe szanse na wyjściową XI, Nianzou może opuścić zimą Bayern. Plotki te zdementował jednak pośrednio dziennikarz Florian Plettenberg, który przeanalizował obecną sytuację Francuza w swoim podcaście „Meine Bayern-Woche”.

Tanguy mimo ograniczonego czasu gry, jest bardzo dobrze zintegrowany w zespole i klubie. Defensor jest lubiany przez wszystkich z racji na swój otwarty styl bycia. Jeśli zaś mowa o możliwym pożegnaniu zimą – nie jest to obecnie brane przez uwagę przez zarząd bawarskiego klubu.

Trener Nagelsmann w dalszym ciągu pragnie go promować i dawać szanse do gry, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja, aby umożliwić mu jak najlepszy rozwój. Zarówno Hasan Salihamidzic, jak i Marco Neppe (dyrektor techniczny) są w pełni przekonani, co do potencjału 19-latka i jego wielkiego talentu. Obaj widzą w nim gracza, który ma stanowić o sile defensywy Bayernu w przyszłości.

Z drugiej strony nagła zmiana sytuacji może doprowadzić do tego, że w ostateczności sternicy Bayernu zdecydują się na zimowe wypożyczenie.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)07.11.2021 13:20
My wierzymy we wszystko co mamy ;) bo za.duzo nie mamy hehe
07.11.2021 10:04
wg E. to swietny obronca i jeden z najlepszym transferow Bayernu, xDDD, taką kompromitacja w ocenie konczy sie slepe wychwalanie ruchow Hasana, prawda jest taka ze na dzis niegralby w zadnym zespole na poziomie 1 ligi co jest zrozumiale bo a) nigdy nie gral na poziomie 1 ligi na powaznie b) rok spedzil poza boiskiem

martwi natomiast ze robi przedszkolne bledy, jedno to ustawianie sie czy timing do wyjsc a inne dac sie zrobic jak wczoraj...
07.11.2021 08:09
jeśli Niklas zostanie wypożyczyć go do klubu pokroju mainz i niech tam walczy o 1 skład bo w Monachium na razie ma ciężko się przebić
06.11.2021 23:46
Musi dostawać więcej minut
06.11.2021 14:45
Süle z nowym kontraktem, a Nianzou na wypożyczenie do Hoffenheim czy RB Lipsk. Bez regularnej gry gry się chłop zmarnuje. Chociaż i tak nie wiem gdzie on w przyszłości będzie grał, bo obronę Bayern ma młodą. Chyba, że na '6'
06.11.2021 14:44
Okres przygotowawczy na plus i wydawalo sie ze wejdzie w sezon jako podstawowy gracz
06.11.2021 14:41
Wygląda na to że powoli dostaje szanse od trenera, teraz już wszystko zależy od niego.
06.11.2021 14:38
Szkoda że dostaje tak mało szans gry.
Z Benfika dostał szanse i ją wykorzystał nie popełnił żadnego błędu i zagrał dobrze. Oby dostawał szansę gry coraz częściej.
06.11.2021 14:20
Przy odejściu Suele, które raczej jest nieuniknione to muszą wierzyć w Nianzou.
06.11.2021 13:50
Fajnie by było, żeby gość o takim talencie dostawał szansę. Może właśnie odejście Sule będzie tym elementem, choć ja bym wolał, zeby tak się nie stało.