DieRoten.pl

Sport Bild: Kahn pozostaje gorącym tematem w FCB

02.01.2019, 16:16:57
FotoOlimpik

W ostatnich tygodniach było bardzo głośno nie tylko o potencjalnych transferach monachijczyków na przyszły sezon w związku z zapowiadaną zmianą pokoleniową, ale i również wielokrotnie wspominano o możliwych zmianach w zarządzie FCB.

Wszystko zaczęło się, kiedy Uli Hoeness w jednym z wywiadów zapowiedział, że za około 2-3 lata zamierza odejść z Bayernu. Od tamtego okresu media zaczęły spekulować o możliwych zmianach w zarządzie bawarskiego klubu. W spekulacjach pojawiało się prawie zawsze jedno konkretne nazwisko.

Będąc szczegółowym mowa o legendarnym Oliverze Kahnie, który przez wiele lat miał okazję bronić dostępu do bramki FCB i kadry narodowej Niemiec. Co więcej nikt w Monachium nie kryje się z tym i otwarcie mówi, że 49-latek odgrywa ważną rolę w planach klubu na przyszłość. 

Wszystko nieco uległo zmianie, kiedy to mistrzowie Niemiec ogłosili, że zarówno Uli Hoeness, jak i Karl-Heinz Rummenigge podpisali nowe umowy, które będą ich wiązać z "Gwiazdą Południa" na kolejne lata. Jednakże plany co do "Tytana" w żadnym wypadku nie uległy jakimkolwiek zmianom.

Jak informują dziennikarze "Sport Bild" Oliver Kahn nadal pozostaje gorącym tematem w drużynie rekordowego mistrza Niemiec, nawet jeśli "Kalle" przedłużył swój kontrakt o kolejne 2 lata. Mówi się, że 49-letni Niemiec może trafić do Monachium wcześniej, aby mógł nabrać niezbędnego doświadczenia jako dyrektor sportowy.

Z kolei począwszy od 1 stycznia 2022 roku, czyli za niecałe 4 lata, Oliver miałby przejąć schedę po dotychczasowym prezesie, czyli Rummenigge. Na ten moment nie wiadomo kto zastąpiłby potem Uliego Hoenessa, który za kilka dni skończy 67 lat.

źródło: Sport Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama03.01.2019 21:31
03.01.2019 13:58
Kahn, Lahm, Schweinsteiger... pewnie, że fajnie ale właśnie jeśli ktoś z nich ma się pojawić na stołku to musi to być wcześniej tak żeby właśnie się mógł przyuczać pod okiem dotychczasowego kierownictwa. świeżość OK ale doświadczenie też jest ważne.

mamy jeszcze na trenerze Kovaca, Klose w juniorach, Elber coś tam chyba szperający na rynku transferowym... gdyby tak jeszcze kiedyś się zahaczyli Arjen czy Franek żeby uczyć młodzież albo MvB jako przyszły trener hehe rodzinka FCBM
03.01.2019 09:34
Docelowo Kahn i Lahm jako następcy Rummenigge i Hönessa, byłoby super!
02.01.2019 19:23
Jego charakter myślę sprawiłby, że w klubie nie dochodziłoby do buntów przeciwko nowemu trenerowi jak to rzekomo było z Kovacem. Do tego dać Lahma i Schweinsteigera bądź Xabiego których autorytety są do nie podważenia to w klubie byłby wielki porządek.
02.01.2019 18:11
I może jego przywództwo zapewniloby Bayernowi potrzebna świeżość.

reklama