DieRoten.pl

Sport Bild: Dom Thiago wystawiony na sprzedaż

15.07.2020, 10:13:24
Photogenica

Po tym jak monachijczycy przedłużyli kontrakty z Manuelem Neuerem i Thomasem Muellerem, klub pragnie również dokonać tego samego w przypadku Alaby i Thiago.

Podczas gdy w przypadku Davida Alaby szanse na przedłużenie umowy są stosunkowo dość wysokie, to wedle doniesień prasowych w kwestii Thiago wiele wskazuje na to, że Hiszpan odejdzie po zakończeniu tego sezonu.

Najnowsze informacje w sprawie przyszłości Alcantary przedstawił ostatnio niemiecki dziennik „Sport Bild”. Jak się okazuje zawodnik i jego agenci od samego początku nalegali na 4-letni kontrakt, podczas gdy monachijczycy oferowali 3-letnią umowę  z opcją przedłużenia o rok.

Liczba spotkań, która doprowadziłaby do przedłużenia o kolejny rok umowy malała coraz bardziej, po czym mistrzowie Niemiec całkowicie zrezygnowali z tego rozwiązania i zgodnie z życzeniem 29-latka zaproponowali mu kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

Kiedy wszystko było już gotowe do podpisu, Thiago nagle się rozmyślił, informując bossów, że potrzebuje czasu do namysłu. Po konsultacjach ze swoją rodziną Alcantara miał poinformować kierownictwo FCB, że pragnie poszukać wyzwań w innym klubie.

Co więcej dziennik „Sport Bild” informuje, że luksusowa willa Hiszpana w rejonie Gruenwald została wystawiona na sprzedaż za 2 miliony euro. Włodarze „Gwiazdy Południa” pragną jak najszybciej jasności w jego sprawie, ponieważ zależą od tego dalsze transfery i układ pomocy na przyszły sezon.

Liverpool, który uchodził za główny kierunek dla 29-latka, nie złożył jeszcze żadnej oferty (podobnie jak żaden inny klub). Mówi się jednak, że Anglicy skłonni są wydać 20 milionów euro, podczas gdy FCB oczekuje dwa razy więcej.

źródło: Sport Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (31)

reklama16.07.2020 10:04
Jeśli to prawda no to po ptokach.
16.07.2020 08:20
Nie wiadomo ile w tym prawdy, choć w jego przypadku dla mnie jest pozamiatane.
15.07.2020 23:51
Żegnamy wypalone Reklamy !
15.07.2020 21:44
Spokojnie, nie wiemy ile jest w tym prawdy.
15.07.2020 20:04
Dość słabe zachowanie jeśli tak chce oposcic klub
15.07.2020 20:01
Nie będę tęsknił. Jak na talent i umiejętności które są mu przypisywane, zbyt mało razy zrobił różnicę i zbyt dużo razy mu się "nie chciało" na boisku.
15.07.2020 18:07
@MateuszFCB
Ani Thiago nie jest taki dobry. Ani Goretzka taki słaby. Co nie oznacza że Goretzka jest lepszy.
Czas pokarze jak będzie wyglądać nasza gra bez Thiago. Ja jego odejścia się nie boję.
15.07.2020 17:14
Thiago za rok skończy 30 lat, także ma przed sobą można by powiedzieć ostatnie lata gdzie pogra w klubie na światowym poziomie. Więc nie ma co się dziwić, że stawia wszystko na jedną kartę. Wychodzi więc na to, iż albo klub postara się go zatrzymać kasą, albo po prostu Hiszpan za rok odejdzie za darmo. Bo w rozumieniu innego klubu to jaki sens jest wydawać 40 mln euro, kiedy można poczekać rok i mieć kogoś za darmo.
15.07.2020 16:59
Loooo matko ale to co...Thiago będzie teraz bezdomnym milionerem w Monachium?!:-D
15.07.2020 16:15
@Pir5
Wiem, że odchodzi i jeśli sam chce - po co robić coś na siłę?
Chodzi mi tylko o to, że niektórzy robią z Thiago średniaka a gloryfikują Goretzke.
15.07.2020 16:10
@MateuszFCB kiedyś będzie musiał odejść. W głowie mu pewnie dziewczyna poprzewracala i teraz chce zmienić klub.
15.07.2020 15:57
Będzie to wielka strata. Liczby? Gdyby decydowały wyłącznie liczby, to mielibyśmy kiedyś w obronie obok Van Buytena np. Bouwers'a. Thiago potrafi zgubić przeciwnika przyjęciem kierunkowym, stworzyć przewagę w środku, rozpocząć akcję bramkową. Tego niestety nie mają Kimmich (jeszcze) i Goretzka (mimo świetnych występów - oceniam wyłącznie technikę). Cóż - to będzie tylko jego wybór, ale w kwestii przedłużenia kontraktu z Hiszpanem mogliśmy zrobić więcej (czyt. rozpocząć rozmowy wcześniej). Zobaczymy.

Jeśli natomiast Alaba zapragnie podążyć tą samą drogą, to nie ma mowy o późniejszym oszczędzaniu w kwestii transferów. Pozbędziemy się bowiem dwóch graczy o aspiracji do gry w pierwszym składzie. Austriak dodatkowo mógłby pokryć kilka pozycji. Źle, źle, źle. Jak będzie - czas pokaże.
15.07.2020 15:56
Czy to się komuś podoba, czy też nie - Thiago jest klasowym piłkarzem. @AdiFantasti ma rację, że Alcantara bardzo dużo wnosi do naszej gry. Póki co Goretzka to żadne zastępstwo - odczujemy jego brak. Gdy wypadnie Kimmich to zobaczycie ileż daje Leon gdy musi wziąć na siebie ciężar gry.
15.07.2020 15:15
@AdiFantasti
Ja nigdzie nie napisałem że Thiago nic nie daje zespołowi. Jedyne co napisałem że jest tylko i aż dobry nic więcej.
Tym się różnimy ze ja uważam że właśnie dlatego KHR powiedział że nie chcą dopuścić do sytuacji w której gracze odchodzą za darmo po zakończeniu kontraktu bo chcą pozyskać choć część pieniędzy na transfery tych którzy przyjdą w ich miejsce.
15.07.2020 15:06
@Edmund

Ale Jo nie godom że jest "królem" środka pola, tyko jak gra to widać jego wpływ, daje coś tej drużynie na plus w rozegraniu a gadanie że jest inaczej, nie ma wpływu na grę i drużyna nie odczuje braku takiego gracza jest chyba nie na miejscu. Jeśli przyjdzie ktoś podobnie grający do Thiago to ok ale znając życie to nikt podobnie grający nie przyjdzie a jak jakieś "znane nazwisko" przyjdzie to będzie to "dziadek" pokroju Modrica/Rakitica na dwa lata. A jeszcze bardziej zaboli jeśli Thiago odejdzie za 25-30 mln € to będziemy chyba frajerami ... to czy nie lepiej "puścić" go za darmo w przyszłym roku ? Spokojnie 25-30 mln € Thiago zarobi swoją grą przez sezon pomagając drużynie na wielu frontach. No ale Bayern nie ma kasy i każdy grosz jest potrzebny czyli promocyjna cena.
15.07.2020 14:55
@AdiFantasti
A czy mam po raz kolejny przypomnieć przypadek Coutinho gdzie w oczach wielu miał być zbawcą, bogiem i nie wiem kim jeszcze a okazał się graczem przeciętnym. Gdy jak przychodził pisałem że jest tylko przeciętny to wielu pisało tak jak ty że go nie lubię i już.
Ja patrzę na Thiago obiektywnie. Nigdy nie pisałem że jest słaby. Zawszę piszę że jest dobry i tyle. Robienie z niego króla środka pola to przesada.
Barca może i nie robi dobrych transferów do klubu ale jeżeli chodzi o wychowanków to jeżeli ktoś jest bardzo dobry to zostaje u nich. Ile razy "wielki talent" odchodził po rozegraniu sezonu czy dwóch w Barcie i po czasie okazywało się że jednak to nie taki "wielki talent" i to Barca miała rację sprzedając go. Z Thiago jest dokładnie tak samo. Został sprzedany nie dlatego że wyłożyliśmy olbrzymie pieniądze tylko dlatego że był tylko i aż dobry.
Czy odczujemy brak Thiago? Odczujemy raczej brak odpowiedniej ilości graczy w kadrze jeżeli nie zrobimy jeszcze kilku transferów a ci o których teraz jest głośno że odchodzą, odejdą.
Zresztą sprawa odejścia Thiago wydaje się być przesądzona więc o co się spierać. On chce odejść i już.
15.07.2020 14:42
@Edmund

Tylko tutaj w oczach parę osób Thiago nie może być graczem bardzo dobrym bo po prostu go nie lubią i nie mogą przyjąć do swojej świadomości że tak może być.

Brak Thiago odczujemy kiedy braknie Kimmicha w jakimś ważnym meczu, bo całego sezonu nie przegra, a nie kupimy kogoś konkretnego w zamian. A jak słyszę że nie ma pieniędzy na transfery to albo to będzie transfer typu Rakitic/Modric lub jakiś gracz pokroju Cuisanca
15.07.2020 14:05
@Pir5 - akurat @Edmund ma rację. Thiago jest dobry i tylko dobry. Gdyby był fantastyczny czy znakomity, to każdy od PSG po Real by się po niego ustawił bo 29 lat to zbyt podeszły wiek jeszcze nie jest. Iniesta stanowił o sile Barcy do 34 roku życia, Xavi podobnie. Luka Modrić... Co najmniej 4 lata gry na poziomie ma przed sobą. Poza tym reszta klubów wie że nie potrafimy sprzedawać. nie wiem jak wyglądała sytuacja z wymianą Pjanicia na Arthura ale za Miralema również tyle kasy bym nie dał. Ja bym chciał pozostani Thiago tylko dlatego, że trudno będzie go zastąpić bo nie ma zbyt dużo graczy do wyjęcia.
15.07.2020 13:48
@Pir5
"dyrygent środka pola" bo u nas nie było innego piłkarza który wziął by na siebie ciężar gry. Teraz jest Kimmich który nie wygląda gorzej od Thiago i to on stanowi o sile nszej pomocy a nie Thiago.
Gdyby było tak jak piszesz to już dawno ustawiała by się po niego kolejka chętnych a tak nie jest. Czy uważasz że 40 mln za tak świetnego gracza to cena zaporowa? Ma 30 lat ale to nie jest wiek który dyskwalifikuje środkowego pomocnika wręcz przeciwnie.
W reprezentacji Hiszpanii także pomimo starty Xaviego i Iniesty zastąpiono ich innymi a Thiago jak był rezerwowy tak dale nim jest pomimo że konkurencja jest dużo słabsza.
15.07.2020 13:33
@Edmund tutaj się nie zgodzę. Thiago jest znakomitym zawodnikiem, dyrygent środka pola, ale popieram że Thiago ma swoje lata i będzie coraz słabszy, a często łapie też kontuzje jak teraz na wiosnę.
15.07.2020 13:23
@szczebelek
Tylko że Thiago jest super zawodnikiem w oczach niektórych fanów Bayernu. Gdyby rzeczywiście był tak dobry jak niektórzy chcą żeby był to nie było by problemu żeby znaleźć klub który dał by za niego 40 a nawet więcej pomimo roku do końca kontraktu i 30 lat na karku. Ale problem jest taki że Thiago wcale taki dobry nie jest. Nikt za gracza który jest bardziej rozpatrywany jako wzmocnienie pomocy ale bardziej pod kątem silnego zmiennika a nie lidera pomocy nie chce dać za dużo. Za darmo jak najbardziej będą chętni albo za 20 czy 25 mln bo tyle daje się za dobrego zmiennika.
Teraz trzeba znaleźć kogoś kto da najwięcej ale 25 mln to będzie dobra kwota może 30 mln ale to już będzie ciężej. Ja już rok temu pisałem że Thiago powinien zostać sprzedany tylko chętnych nie było. Teraz też raczej długiej kolejki nie będzie chyba że za niską kwotę. Taki to super pomocnik "magik" o nietuzinkowej technice.
15.07.2020 12:30
No cóż, jak już ma odejść oby za więcej niż te 20mln.
15.07.2020 12:30
Dobra cena Bayernu za Sane już nie taka dobra jak się wydaje za gościa, który rok nie grał w piłkę i jest po poważnej kontuzji zapłacono 50 mln, a my gościa, który w tym sezonie albo grał w pierwszej jedenastce lub był pierwszy do wejścia do środka pomocy miałby zostać sprzedany za 40 mln euro? Gorzej jak przystaną na 25 mln euro xd
15.07.2020 12:14
Tutaj już raczej klamka zapadła, chodzi tylko aby dostać za niego najlepszą ofertę. Tiago już ma swoje lata, jak pisał jeden z angielskich dziennikarzy, raczej nie wpisuje się w politykę Liverpoolu ze względu na wiek i częste kontuzje. Wątpię aby dali za niego 40 milionów. Może jednak Man City.
15.07.2020 11:51
Skoro chce odejść...

www.transfermarkt.de/thiago-poker-liverpool-amp-fc-bayern-bei-ablose-20-mio-entfernt-ndash-munchner-verargert/view/news/365445

Według tych informacji Bayern chce 40 milionów, a Liverpool proponuje 20.
15.07.2020 11:37
Dzisiaj dom, a jutro będzie jakiś bąk o rezygnacji z kablówki.
15.07.2020 10:36
Znając życie trafi do Juventusu, w końcu to taki dom spokojnej starości ;)
15.07.2020 10:30
15.07.2020 10:21
Smutno trochę bo bardzo Go lubię.Poza tym wkurza mnie to że może odejść za jakieś 20 mln.podczas gdy jego prawdziwa wartość to co najmniej 60-70 moim zdaniem.
To będzie wielka strata ponieważ nie kupimy w jego miejsce piłkarza o takim profilu i umiejętnościach.
Zamienić się z City za Gundogana .

reklama