DieRoten.pl

Od pewnego czasu wielu z nas zastanawia się nad dalszą przyszłością Alexandra Nuebela, który do Bayernu trafił latem 2020 roku na zasadzie wolnego transferu.

Niemiecki golkiper od momentu swojego transferu na Allianz Arenę, póki co rozegrał 3 spotkania (dwukrotnie w Lidze Mistrzów oraz raz w Pucharze Niemiec). Niektóre źródła zgodnie informują, że numer dwa w bramce FCB ma w umowie klauzulę, która rzekomo gwarantuje mu grę w 10-15 meczach w sezonie.

Mając jednak na uwadze fakt, że sezon wchodzi obecnie w decydującą fazę, to nie należy spodziewać się dalszych występów Alexa Nuebela, zwłaszcza że Hansi Flick wielokrotnie już podkreślał, że dla niego absolutnym i niepodważalnym numerem jeden jest Manuel Neuer. Mała liczba rozegranych meczów oraz brak większych perspektyw na grę w przyszłym sezonie sprawiają, że w obozie byłego golkipera Schalke 04 panuje niezadowolenie i rozważane jest 2-letnie wypożyczenie do innego klubu, co też potwierdził agent zawodnika, Stefan Backs.

Do niedawna głównie wspominało się o AS Monaco i choć Francuzi w dalszym ciągu pozostają głównymi faworytami w wyścigu, to według „Sport1” mówi się także o zainteresowaniu ze strony BVB i Olympique Marsylii. Jeśli mowa o Borussii, to włodarze mają na swoim celowniku kilku bramkarzy, zaś Alexander jest jednym z nich.

„Die Borussen” od dłuższego czasu śledzą rozwój Nuebela. Co więcej dortmundczycy chcieli pozyskać go już wtedy, kiedy pewnym było, że opuści Schalke 04. Ponadto wspomniany wyżej Backs posiada agencję w Dortmundzie i doskonałe relacje z Michaelem Zorkiem (dyr. sportowy BVB).

Niemniej jednak BVB na ten moment nie rozpoczęło jeszcze żadnych konkretnych rozmów z agentem golkipera. Przeszłość 24-latka w S04 nie byłaby żadnym kryterium wykluczającym jego grę dla klubu z Zagłębia Ruhry. Bayern z kolei chce zatrzymać swój numer dwa w bramce na kolejny sezon, mimo jego niezadowolenia.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama03.04.2021 17:16
Absolutnie nie wierzę,że miałby udać się na wypożyczenie do BVB.
03.04.2021 16:56
A niech sobie obserwuje. Niech Lewy broni tam, gdzie będzie grał.
03.04.2021 16:44
Mamy problem bo mamy dwóch świetnych bramkarzy:)
03.04.2021 12:35
I tej błyskotliwej obserwacji wyszło im, że w tym sezonie traci wyjątkowo mało bramek.