DieRoten.pl
Reklama

Sommer nie boi się rywalizacji z Neuerem

fot.
Reklama

Mimo zapowiedzi niemieckiej prasy, monachijczycy nie przedstawili jeszcze nowego bramkarza, który ma zastąpić Manuela Neuera w rundzie wiosennej sezonu 2022/23.

Niemniej jednak kolejne media i źródła donoszą, że Yann Sommer pragnie za wszelką cenę dołączyć do Bayernu, zaś jego obecny klub, czyli Borussia M’Gladbach, pracuje już nad znalezieniem następcy (preferowanym kandydatem ma być Jonas Omlin z Montpellier).

Sommer szanuje, ale nie boi się Neuera

Tym razem najnowsze informacje w sprawie sagi transferowej związanej z Sommerem przedstawił bawarski „TZ”. Szwajcar nie zmienił zdania i w dalszym ciągu jest bardzo zdeterminowany, aby dołączyć do Bayernu i podjąć się wielkiego wyzwania w nowym miejscu.

Mimo zainteresowania wielu klubów z Anglii i Hiszpanii, Yann chce dołączyć tylko do FCB, gdzie jego celem jest walka o wszystkie trzy trofea (mistrzostwo Niemiec, Liga Mistrzów oraz Puchar Niemiec).

Doświadczony golkiper jest bardzo wdzięczny Gladbach za wszystkie lata spędzone w zespole, ale możliwość gry dla mistrzów Niemiec jest dla niego bardzo atrakcyjna. 34-latek ma ambitne cele i chce je zrealizować razem z podopiecznymi Juliana Nagelsmanna.

W przypadku transferu, szwajcarski bramkarz będzie mógł liczyć na umowę do 2025 lub 2026 roku. Póki co zastąpiłby on Neuera w rundzie wiosennej, zaś w przypadku sezonu 2023/2024, mógłby rywalizować z Manu o miejsce w XI. Sommer bardzo szanuje swojego starszego kolegę, ale nie boi się rywalizacji.

Szwajcar jest przekonany co do swoich umiejętności i wierzy, że mógłby rzucić wyzwanie kapitanowi „Bawarczyków”, a nawet wygryźć go z bramki.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...