DieRoten.pl
Reklama

Dziś testy medyczne Zirkzee

fot.
Reklama

Lada moment klub ze stolicy Bawarii powinien opuścić Leon Dajaku. Niewykluczone również, że w najbliższym czasie dołączy do niego także utalentowany Joshua Zirkzee.

Przypominamy, że w przypadku Leona Dajaku, skrzydłowy przeniesie się do Unionu Berlin do końca bieżącego sezonu na zasadzie wypożyczenia (ogłoszenie tej transkacji jest tylko kwestią czasu).

Jeśli zaś mowa o Zirkzee, to sprawa jego przyszłości pozostaje nadal otwarta. Tym razem najnowsze informacje przedstawił niemiecki „Sky”. Jak się okazuje lista zainteresowanych klubów jest bardzo długa i mowa o kilku ligach z różnych europejskich krajów.

Dziennikarz Max Bielefeld informuje, że Joshua znalazł się na celowniku Evertonu, który chciałby go pozyskać jako drugiego napastnika (numerem jeden jest tam Calwert-Lewin). Dyskusji podlega wypożyczenie, ale z zachowaniem opcji wykupu. Niemniej jednak negocjacje nie są nawet zaawansowane.

Pytaniem dla Zirkzee i jego agentów pozostaje jednak to, czy jako młody napastnik chcesz przejść do klubu jak Everton, gdzie nie będziesz grał zbyt wiele, czy wolałbyś trafić do mniejszego klubu? − pyta Max Bielefeld.

Niemniej jednak oprócz Evertonu, holenderski napastnik posiada również zapytania z innych ekip z angielskiej Premier League. To nie koniec, albowiem według „Sky” Zirkzee budzi zainteresowanie także wielu klubów z włoskiej Serie A (m. in. Bolonia), belgijskiej Jupiler League i holenderskiej Eredivisie.

Póki co nie osiągnięto porozumienia z jakimkolwiek zespołem, zaś temat odejścia 19-latka może się ciągnąć do końca zimowego okienka transferowego, które kończy się 1 lutego.

Aktualizacja: Poniedziałek (18.01), 18:10

Jak informuje „Sky” Bayern prowadzi rozmowy z Evertonem ws. Joshuy Zirkzee. W grę wchodzi wypożyczenie z obowiązkiem wykupu (+10 mln €). Finansowo transfer nie jest jednak łatwy do zrealizowania dla Anglików.

Aktualizacja: Wtorek (26.01), 18:40

Jak informuje niemiecki „Sky” Everton i Parma walczą o pozyskanie Joshuy Zirkzee. Zarówno Anglicy, jak i Włosi złożyli ofertę ponad 10 milionów euro. W grę wchodzi wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Holender jest otwarty na obie opcje. Decyzja należy obecnie do Bayernu.

Aktualizacja: Środa (27.01), 13:05

Dziennikarz Fabrizio Romano donosi, że rozmowy Evertonu i Parmy z Bayernem ws. Joshuy Zirkzee znajdują się na ostatnim etapie. Wyścig jest otwarty, ale Włosi mogą zaoferować Holendrowi regularną grę, podczas gdy Anglicy mają inny projekt na 19-latka.

Aktualizacja: Środa (27.01), 22:05

Jak informuje Fabrizio Romano, Parma złożyła monachijczykom ofertę rzędu 15 milionów euro za holenderskiego napastnika (wypożyczenie z opcją wykupu). Ponadto negocjacje z FCB w dalszym ciągu prowadzi Everton.

Aktualizacja: Czwartek (28.01), 9:20

Kolejne informacje na temat przyszłości Joshuy Zirkzee przedstawił Fabrizio Romano. Dziennikarz informuje, że Holender jest coraz bliżej przenosin do Parmy, zaś transfer znajduje się na końcowym etapie - brakuje już tylko zgody Bayernu i decyzji.

W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu za około 15 milionów euro. W przeciwieństwie do Evertonu, Włosi gotowi są zaoferować 19-latkowi regularną grę i miejsce w wyjściowej XI na poziomie Serie A.

Aktualizacja: Czwartek (28.01), 9:50

„Sky” również potwierdza, że Parma prowadzi w wyścigu o pozyskanie Zirkzee. Sam Holender jest zainteresowany włoskim kierunkiem, gdzie będzie regularnie grać w Serie A. Bayern musi tylko podjąć finalną decyzję. Joshua liczy, że lada dzień będzie mógł zmienić otoczenie klubowe.

Aktualizacja: Czwartek (28.01), 17:30

„Bild” powołując się na „Sky Italia” informuje, że Joshua Zirkzee jest bliski przenosin do Parmy. Włosi oferują wypożyczenie z opcją wykupu za około 15 milionów euro. Transfer jest niemalże kompletny, brakuje już tylko decyzji Bayernu.

Aktualizacja: Czwartek (28.01), 19:05

Niemiecki „Sky” donosi, że Parma znajduje się w najlepszym położeniu, aby pozyskać Zirkzee. Włosi przekonali Holendra swoim projektem. 19-latek mógłby liczyć na regularną grę w Serie A. Joshua czeka na zgodę Bayernu - na stole leży oferta wypożyczenia z opcją wykupu za 10 mln €.

Niewykluczone, że obie strony uzgodnią obowiązek wykupu po upłynięciu wypożyczenia. Jeśli Parma dogada się z FCB, napastnik mógłby polecieć do Włoch jeszcze w ten weekend.

Aktualizacja: Piątek (29.01), 11:25

Fabrizio Romano donosi, że Parma osiągnęła słowne porozumienie z Bayernem Monachium odnośnie pozyskania Joshuy Zirkzee. Ogłoszenie wypożyczenia jest już tylko kwestią czasu. Everton próbował pozyskać Holendra, ale to Włosi wygrali wyścig.

Aktualizacja: Sobota (30.01), 11:00

Niemiecki „Sport Bild” informuje, że mimo licznych plotek odnośnie przenosin Zirkzee do włoskiej Parmy, klub zakłada wewnętrznie, że Holender pozostanie w Monachium. Z drugiej strony sam 19-latek nie ma pojęcia, jaka czeka go przyszłość.

Aktualizacja: Sobota (30.01), 22:30

Joshua Zirkzee przenosi się do Parmy. Obie strony doszły do porozumienia - w grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu za 15 mln €. Bayern otrzyma też 7,5% kwoty z potencjalnej przyszłej sprzedaży Holendra. Uzgodniło już warunki umowy. Ogłoszenie transferu kwestią czasu.

Aktualizacja: Sobota (30.01), 23:05

„Sky” informuje, że jutro popołudniem Zirkzee poleci do Parmy. Wcześniej podpisze umowę wypożyczenia. Bayern starał się wynegocjować obowiązek wykupu, ale ostatecznie zakończyło się na półrocznym wypożyczeniu z opcją wykupu.

Z kolei „Sport Bild” donosi, że osoby ze środowiska 19-latka potwierdziły jego wypożyczenie do Parmy. Negocjacje nie były łatwe, ale ostatecznie nie zawarto w umowie obowiązku wykupu. Joshua nie widział dla siebie szans na grę w FCB, dlatego też jest szczęśliwy, że będzie mógł występować w Serie A.

Aktualizacja: Niedziela (31.01), 00:10

„Sport Bild” informuje, że umowa wypożyczenia Zirkzee zostanie podpisana jeszcze dziś, po czym Holender poleci do Włoch. 

Aktualizacja: Poniedziałek (01.02), 00:50

Joshua Zirkzee wylądował już bezpiecznie w Parmie, gdzie lada moment przejdzie badania medyczne. W najbliższych godzinach Włosi powinni potwierdzić transfer.

Aktualizacja: Poniedziałek (01.02), 08:30

Z doniesień portalu „Fussball Transfers” jasno wynika, że jeszcze dziś Joshua Zirkzee przejdzie testy medyczne w Parmie, po czym podpisze umowę wypożyczenia do końca sezonu. Włosi mają zapewnioną opcję wykupu za około 15 milionów euro.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...