DieRoten.pl

Sky: Thuram opcją dla Bayernu

18.10.2022, 08:14:13
Fotolia

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni pojawiło się sporo doniesień na temat poszukiwań nowego napastnika przez klub ze stolicy Bawarii.

Dziś wieczorem kolejne informacje w sprawie pozyskania przez mistrzów Niemiec nowego napastnika przedstawił tym razem dziennikarz Florian Plettenberg z niemieckiego portalu „Sky”.

Niemiecki reporter poinformował, że Dusan Vlahovic, który niejednokrotnie był łączony z potencjalnym transferem na Allianz Arenę, nie jest obecnie gorącym tematem wewnątrz bawarskiego klubu. Głównym powodem jest fakt, iż byłbym on zbyt drogi dla FCB.

Co więcej na ten moment serbski snajper nie będzie najprawdopodobniej nawet tematem w kwestii letniego okienka transferowego w 2023 roku.

Marcus Thuram dostępny za darmo

Florian Plettenberg zwraca jednak uwagę na inne nazwisko – Marcusa Thurama z Borussii M’Gladbach. 25-latek jest bardzo ciekawą opcją, zwłaszcza że jego kontrakt wygasa latem 2023 roku, dlatego też byłby dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Wewnątrz bawarskiego klubu nie wszyscy są jednak przekonani do Francuza, ale mimo wszystko jest on postrzegany jako interesujący gracz z racji na swój profil i uniwersalność. Piłkarz „Źrebaków” był już wcześniej obserwowany przez skautów „Gwiazdy Południa”.

Co do jego przyszłości w Gladbach, to według doniesień „Sky”, jego umowa nie zostanie przedłużona, dlatego też najpewniej odejdzie za darmo. Sam zawodnik chciałby wykonać kolejny krok i zagrać w większym klubie, o czym informowały już wcześniej inne niemieckie media.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)18.10.2022 10:28
Dla mnie to średni gracz który nie jest nam potrzebny.
18.10.2022 10:02
@Lampo Ale otwierasz się na bogaty rynek Brytyjski, oglądalność Bundesligi wzrośnie. Nie jesteśmy Eintrachtem, trzeba patrzeć też na rozwój marketingowy. Kane by pasował zarówno medialnie jak i piłkarsko, nie mamy piłkarza o jego charakterystyce, Thuram jak i Chopo to napastnicy grający od skrzydła to są piłkarze innego typu niż Kane.
Wielu zapomina, że Chopo w Schalke wiele grał na lewym skrzydle i tak samo było w Stoke.
18.10.2022 09:52
Jak za darmo to ok ale jakoś nie jestem przekonany do niego. Na BL będzie ok, a na LM?
18.10.2022 09:15
Ostatni mecz pokazal dobitnie, jak w meczach z mocno cofniętym rywalem, potrzebujemy kogoś dobrze grającego tyłem do bramki.
Nie mam zbyt wielkiego pojęcia o Thuramie, ale liczby kręci w tym sezonie duzo lepsze, niż w poprzednich, wiek czyni go graczem wciąż perspektywicznym a do tego, jak mawiał klasyk - za darmo? To uczciwa cena :)
Obawiam się, że operacja Kane jest horrendalnie droga a przy jego wieku, nie koniecznie gwarantująca sukces...a jeśli nie Kane to kto jeszcze wchodzi w rachubę?
18.10.2022 08:37
Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem tego transferu, ale jeżeli jego sprowadzenie miałoby mieć charakter poszerzenia składu, wzmocnienia ławki i nie zamykałoby tematu zakupu napastnika do pierwszego składu, to czemu nie.
18.10.2022 08:35
Zawodnik z wolnego transferu, więc chętnych na niego będzie więcej. Pytanie czy Bayern zdoła przebić oferty klubów Premier League. Ci co się łudzą, że Thuram będzie zmiennikiem Harry'ego Kane czy kogoś tam, niech zejdą na Ziemię. Jeżeli Francuz przyjdzie, to na 90% do roli podstawowego gracza wyjściowej 11-tki.