Skrót meczu sparingowego z Al Merreikh

Bawarczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym roku. Przeciwnik nie był z najwyższej półki, bo trudno ocenić tak sudańską drużynę Al Merreikh, ale z pewnością cieszy dobra postawa zawodników, którzy na codzień siedzą na ławce rezerwowych.

6,5 tys. widzów mogło z bliska obejrzeć popis napastników FCBM - Juliana Greena i Claudio Pizarro. W kadrze na to spotkanie zabrakło natomiast Bastiana Schweinsteigera, Arjena Robbena i Holgera Badstubera, którzy zmagają się z kontuzją. Cały mecz na ławce przesiedzieli Manuel Neuer, Daniel van Buyten i Lukas Raeder.

Sudańczycy byli zawzięci i dzielnie bronili się do 35. minuty. Wynik otworzył sprytnym strzałem Green, a w 53. minutcie dał o sobie znać Pizarro, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Zanim podpieczni Pepa Guardioli rozpoczną rundę wiosenną Bundesligi, towarzysko zmierzą się jeszcze z Kuwejtem i Salzburgiem.

SKRÓT SPOTKANIA

SKŁAD FC BAYERNU: Starke - Weiser (46. Rafinha), Martínez (46. Boateng), Dante (46. Hojbjerg), Contento (46. Alaba) - Lahm (46. Thiago) - Götze (46. Müller), Shaqiri (46. Pizarro), Kroos (46. Schöpf), Green (46. Sallahi) - Ribéry (46. Mandzukic)