Shaqiri rozpoczyna treningi biegowe

Wielkimi krokami zbliża się powrót na boisko Xherdana Shaqiriego, który z powodu kontuzji odniesionej w połowie października w meczu reprezentacji Szwajcarii był zmuszony do rozbratu z futbolem przez prawie pięć tygodni. W dniu dzisiejszym pomocnik Bayernu Monachium przy asyście trenera odpowiedzialnego za rehabilitację Thomasa Wilhelmiego odbył pierwszy trening biegowy. Ćwiczenia na boiskach przy Saebener Strasse trwały około 20 minut.

Wolne? Trzech zawodników na Saebener Strasse
Pomimo zdziesiątkowanej kadry z powodu wyjazdu reprezentantów na zgrupowania zespołów narodowych, w dniu dzisiejszym odbył się trening na Saebener Strasse, w którym wzięli udział trzej piłkarze z pierwszego zespołu. Thiago Alcantara, który wraca do zdrowia po kontuzji, przechodził program rehabilitacyjny pod okiem Andreasa Kornmayera. Z kolei w centrum zdrowia FCB można było spotkać Claudio Pizarro, który mocno pracuje nad powrotem do ćwiczeń z futbolówką. Także Diego Contento, który po meczu z Augsburgiem narzekał na bóle nóg, odwiedził lekarzy, którzy zajmują się rehabilitacją w Bayernie.

Del Bosque martwi się o Martineza
Javi Martinez
doznał urazu lewego kolana w czasie czwartkowego treningu reprezentacji Hiszpanii. Zawodnik Bayernu Monachium, który niedawno wrócił do gry po kontuzji i długiej przerwie związanej z rehabilitacją, może nie wystąpić w meczach towarzyskich swojej kadry narodowej. "Mamy nadzieję, że kłopoty Martineza nie przeszkodzą mu w wyjściu na boisko" powiedział selekcjoner Vincente del Bosque.

Belgowie przegrywają bez Van Buytena
13 zawodników wyjechało na reprezentację, aby walczyć w meczach towarzyskich lub o awans do MŚ 2014. Jako pierwszy na murawie mógł się pojawić Daniel van Buyten, ale w przegranym meczu kadry narodowej Belgii z Kolumbią (0:2) stoper bawarskiego klubu nie pojawił się na boisku. Stało się tak ze względu na infekcję, jaką złapał zawodnik FCB - na chwilę obecną podejrzewa się grypę. Belgów pogrążył trafienia Radamela Falcao (51.) oraz Victora Ibarbo (66.). Van Buyten ma nadzieje, że zagra we wtorek przeciwko Japonii, ale wszystko będzie zależało od jego stanu zdrowia.

Przegrany sparing FCB II
Przerwa na mecze reprezentacji również wpływa na drugi zespół Bayernu Monachium. Podopieczni Erika ten Haga jednak nie odpoczywają, bowiem w dniu dzisiejszym zmierzyli się w spotkaniu towarzyskim z zespołem z 2. Bundesligi VfR Aalen, które aktualnie zajmuje 7. miejsc w tabeli. Bawarczycy ten mecz przegrali 0:2 po golach Fabiana Weissa (20.) oraz Roberta Lechleitera (25.).