Sergio: Trzeba uzbroić się w cierpliwość z Tuchelem

Mając na uwadze ostatnie tygodnie, w mediach niejednokrotnie pojawiały się już głosy krytyki odnośnie pracy Tuchela oraz rozwoju zespołu pod jego wodzą.

Opinia ekspertów odnośnie niemieckiego szkoleniowca wydaje się być podzielona – choć spora grupa osób związanych z niemiecką piłką chwali Tuchela, to nie brakuje również krytycznych głosów. Dla przykładu legendarny Lothar Matthaues nie dostrzega żadnego rozwoju drużyny pod wodzą 50-latka.

Z kolei w rozmowie dla „Abendzeitung Muenchen” o cierpliwość ws. trenera FCB zaapelował były napastnik FCB – Paulo Sergio. 54-latek przyznał, że jego zdaniem Thomas wykona mimo wszystko dobrą pracę, tylko trzeba pozwolić mu wykonywać swoje obowiązki w spokoju.

− Nie chcę wypowiadać się na temat Lothara i Didiego oraz ich krytyki Tuchela. Każdy ma oczywiście swoje zdanie. Ale nie zapominajmy, że Thomas trafił do Bayernu pod koniec ubiegłego sezonu i nie był to łatwy czas – powiedział Sergio.

− Moim zdaniem Tuchel wykona dobrą pracę dla Bayernu w tym sezonie, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Piłkarze stoją za swoim trenerem, musimy teraz pozwolić mu pracować w spokoju – dodał.

Paulo Sergio odniósł się również do zeszłotygodniowego zwycięstwa monachijczyków nad Borussią Dortmund (Bayern wygrał 4:0, choć przed meczem wiele osób skreślało FCB).

− Przed meczem myślałem, że Bayern czeka ciężki mecz. Ale już po dziesięciu minutach widzieliśmy, jak zespół dominował, jak naciskał. Bayern grał lepiej niż Dortmund przez 90 minut. Widziałem wywiad z Felixem Magathem, który powiedział, że Bayern strzelił tylko gole, a BVB była lepsza. Widzieliśmy chyba inny mecz (śmieje się). Trzy gole Harry'ego Kane'a - świetnie! – podsumował Paulo Sergio.