Seitz: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w lidze – tym razem podopiecznym Holgera Seitza przyszło zagrać z Ansbach.

Podopieczni Holgera Seitza pokazali się ponownie z dobrej strony w rundzie wiosennej sezonu 2023/24 i dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Warto jednak nadmienić, iż monachijczycy musieli się sporo napracować, aby wywalczyć pełną pulę z SpVgg Ansbach.

Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, to w drugiej części spotkania na listę strzelców wpisali się Fernandez oraz Vinlof, dzięki czemu Bayern II zwyciężył ostatecznie 2:0.

− Widzieliśmy w pierwszej połowie, że Ansbach walczyło o każdy centymetr boiska. To sprawiło, że było nam bardzo trudno – powiedział Seitz.

− Uważam, że występ naszej młodej drużyny w drugiej połowie był tym bardziej godny podziwu. Kontrolowaliśmy grę, strzeliliśmy bramki i ostatecznie zasłużyliśmy na zwycięstwo – podsumował Holger Seitz.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to po rozegraniu 29 kolejek ligowych (FCB II ma wciąż do rozegrania jeden zaległy mecz), to monachijczycy zajmują obecnie szóste miejsce z dorobkiem 48 punktów – na wynik ten przełożyło się 13 zwycięstw, 9 remisów, 7 porażek oraz bramki 55:41.