DieRoten.pl

Seitz: Nie chcieliśmy odmawiać Micho

19.11.2022, 09:06:25
Ł. Skwiot

Kilka dni temu, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że w drugiej drużynie monachijczyków doszło do wielkiej zmiany w sztabie szkoleniowym.

Zgodnie z zapowiedziami niemieckiej i argentyńskiej prasy, Martin Demichelis odszedł z bawarskiego klubu i objął stery pierwszoligowego zespołu River Plate (Argentyna). Jego następcą w FCB II został z kolei Holger Seitz, czyli dotychczasowy dyrektor sportowy Campusu.

Niedawno nowy opiekun Bayernu II udzielił krótkiego wywiadu, w którym to odniósł się do odejścia „Micho” i rozpoczęcia nowej pracy (warto przypomnieć, że Niemiec w przeszłości dwukrotnie pracował już z drugim zespołem w roli szkoleniowca).

− Martin Demichelis miał znakomitą okazję, by podjąć się wielkiej pracy trenerskiej w swojej ojczyźnie. Oczywiście my jako Bayern nie sprzeciwiliśmy się temu, choć nie jest to łatwe dla nas jako klubu, ale także dla zespołu i pracowników – powiedział Seitz.

− Ponieważ już kilkakrotnie pełniłem tę funkcję, wierzę, że będzie to płynne przejście. Postaram się kontynuować to, co wprowadził Martin i dodać coś od siebie – podsumował Holger Seitz.

Druga drużyna Bayernu ma już za sobą kilka sesji treningowych pod okiem Hoglera Seitze. O pierwszych efektach pracy z nowym trenerem przekonamy się już dziś po 14:00, kiedy to FCB II zmierzy się na wyjeździe z ekipą Turkgucu Muenchen.

źródło: FCB.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)20.11.2022 11:45
Powodzenia Martin. Może jeszcze kiedyś wrócisz do Monachium.
19.11.2022 19:37
19.11.2022 11:16
Trzeba życzyć mu powodzenia.