DieRoten.pl
Reklama

Seitz: Jestem bardzo zadowolony z rozwoju zespołu

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Oficjalnie z dniem 1 stycznia 2023 roku, obowiązki trenera drugiej drużyny Bayernu Monachium przejął 48-letni Holger Seitz.

Były dyrektor sportowy Campusu zastąpił na stanowisku trenera Martina Demichelisa, który przypomnijmy na własne życzenie rozwiązał kontrakt z bawarskim klubem i wrócił do Argentyny, gdzie został pierwszym szkoleniowcem River Plate.

Z perspektywy czasu, powrót Holgera Seitza na ławkę trenerską i objęcie drugiej drużyny Bayernu okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, albowiem monachijczycy pod jego wodzą znacząco odżyli i zaczęli prezentować bardzo wysoki poziom w bawarskiej lidze regionalnej.

Koniec końców po bardzo słabej rundzie jesiennej, zawodnicy FCB II wrócili na właściwe tory i zakończyli zmagania w sezonie 2022/23 na trzecim miejscu, co bezsprzecznie można uznać za niemałe osiągnięcie, mając na uwadze liczne porażki i remisy jesienią.

− Jestem bardzo zadowolony z rozwoju. Szczególnie podobało mi się to, że czułem Mia san Mia w drużynie. Wnieśli to na boisko, zwłaszcza gdy sprawy się komplikowały. Ten zespół to pokazywał cały czas! – powiedział z dumą Holger Seitz.

Mając na uwadze wszystkie spotkania pod wodzą Holgera Seitza, piłkarze drugiej drużyny Bayernu mogą pochwalić się bilansem 12 zwycięstw, 3 remisów, 2 porażek oraz 42 strzelonych i 16 straconych bramek.

Źródło: 51
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...