DieRoten.pl
Reklama

Seitz: Chcemy wprowadzić do U-23 jak najwięcej talentów

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

W sierpniu 2017 roku Bayern otwarł nową akademię piłkarską – Campus FCB – który w przyszłości ma zapewnić wielu utalentowanych graczy do pierwszego zespołu FCB.

Biorąc pod uwagę wszystkie roczniki i zespoły do U-23 włącznie, to Bayern może pochwalić się wieloma niezwykłymi utalentowanymi piłkarzami, którym eksperci piłkarscy w Niemczech wróżą wielką przyszłość. Warto wspomnieć, że obecnie w pierwszym zespole FCB występują takie talenty jak Josip Stanisic, Jamal Musiala, Paul Wanner, Gabriel Vidović oraz Joshua Zirkzee (do niedawna także Tillman).

Niemniej jednak celem FCB jest dalsze promowanie i szkolenie młodych graczy. Ponadto „Bawarczycy” chcą również zadbać o jak najlepszy rozwój innych grup wiekowych w klubie. Ostatnio w rozmowie dla „FCB.de” o planach na młodzież wypowiedział się dyrektor sportowy Campusu, czyli Holger Seitz.

− Chcemy wcześnie popchnąć nasze największe talenty w górę drabiny, czyli pozwolić im grać przeciwko starszym zawodnikom w lidze, aby rzucić im większe wyzwania. Chcemy w przyszłości, aby nasz zespół U-19 był bardziej jak U-18 – powiedział Seitz.

− Chcemy też wprowadzić do U-23 jak najwięcej talentów, aby wprowadzić ich do profesjonalnego futbolu na wczesnym etapie – dodał Niemiec.

Dyrektor sportowy Campusu bawarskiego klubu odniósł się również do kwestii zajęcia przez drużynę U-19 w zeszłym sezonie odległego, bo dziewiątego miejsca w tabeli ligowej.

− Dziewiąte miejsce wynikało po części z faktu, że trener Galm regularnie miał do dyspozycji tylko część zawodników z naszego bardzo silnego rocznika 2003 i musiał często korzystać z wielu młodych graczy z sekcji U-17 – podsumował Holger Seitz.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...