DieRoten.pl

Schweinsteiger: Zawsze będę jednym z Was!

29.08.2018, 13:16:59
Ł. Skwiot

Mistrzowie Niemiec mają za sobą mecz towarzyski z ekipą Chicago Fire. Choć podopieczni Niko Kovaca rozbili swoich rywali z MLS 4:0, to w pojedynku tym bohaterem całego Monachium był tylko jeden zawodnik.

Tuż po meczu na konferencji prasowej na temat swojego pożegnalnego spotkania wypowiedział się Bastian Schweinsteiger, który nie krył swoich emocji związanych z faktem rozegrania ostatniego meczu dla ukochanego klubu.

Drodzy kibice Bayernu Monachium, dziękuję Wam za wszystko! Jestem jednym z Was i zawsze nim pozostanę. Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Bayernu za zorganizowanie tego meczu, moja przeszłość należy tylko i wyłącznie do tego klubu! mówił wzruszony Basti.

− To nie niesamowite! Zostałem tutaj świetnie przyjęty. Czerpałem radość z każdej minuty spędzonej na boisku. Jestem dumny, że w końcówce spotkania udało mi się zdobyć bramkę, musiałem tylko dołożyć nogę − dodał.

− Dorastałem tutaj, posiadam w sobie DNA Bayernu, po prostu należę do tego klubu. Dziękuję Wam wszystkim! Najwspanialszą rzeczą w mojej karierze nie był fakt wygranych trofeów, lecz radość jaką widywałem w oczach kibiców − stwierdził Schweinsteiger.

Bastian odniósł się także do swoich kolegów z Bayernu, z którymi miał okazję zagrać po raz ostatni w swojej zawodowej karierze.

− Zagrać z tymi wszystkimi zawodnikami, z którymi dzieliłem największe sukcesy... To było wspaniałe uczucie! Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogłem ponownie z nimi zagrać na boisku − zakończył legendarny pomocnik FCB.

Bastian Schweinsteiger trafił na Allianz Arenę w 1998 roku i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w juniorskich zespołach. Do pierwszej drużyny FCB 34-letni dziś pomocnik został włączony w 2002 roku. Dla ekipy rekordowego mistrza Niemiec Schweini grał przez ponad 13 lat. W tym okresie legendarny pomocnik rozegrał w sumie 500 spotkań dla "Gwiazdy Południa", zaś jego dorobek w tym czasie to 68 bramek oraz 100 asyst. Podczas swojej wieloletniej przygody z FCB Basti zdobył w sumie 22 tytuły!

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama31.08.2018 11:41
Piękne słowa, łzy poleciały.
29.08.2018 21:00
Łzy mi się w oczach kręcą...
29.08.2018 20:27
My też Basti dziękujemy za wszystko i czekamy na ciebie bo jestem pewny że wrócisz do nas w innej roli!! Tak więc do zobaczenia:)
29.08.2018 18:35
Fussballgott!!! Danke Basti!
29.08.2018 13:39

reklama