DieRoten.pl

Mistrzowie Niemiec mają za sobą mecz towarzyski z ekipą Chicago Fire. Choć podopieczni Niko Kovaca rozbili swoich rywali z MLS 4:0, to w pojedynku tym bohaterem całego Monachium był tylko jeden zawodnik.

reklama

Tuż po meczu na konferencji prasowej na temat swojego pożegnalnego spotkania wypowiedział się Bastian Schweinsteiger, który nie krył swoich emocji związanych z faktem rozegrania ostatniego meczu dla ukochanego klubu.

Drodzy kibice Bayernu Monachium, dziękuję Wam za wszystko! Jestem jednym z Was i zawsze nim pozostanę. Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Bayernu za zorganizowanie tego meczu, moja przeszłość należy tylko i wyłącznie do tego klubu! mówił wzruszony Basti.

− To nie niesamowite! Zostałem tutaj świetnie przyjęty. Czerpałem radość z każdej minuty spędzonej na boisku. Jestem dumny, że w końcówce spotkania udało mi się zdobyć bramkę, musiałem tylko dołożyć nogę − dodał.

− Dorastałem tutaj, posiadam w sobie DNA Bayernu, po prostu należę do tego klubu. Dziękuję Wam wszystkim! Najwspanialszą rzeczą w mojej karierze nie był fakt wygranych trofeów, lecz radość jaką widywałem w oczach kibiców − stwierdził Schweinsteiger.

Bastian odniósł się także do swoich kolegów z Bayernu, z którymi miał okazję zagrać po raz ostatni w swojej zawodowej karierze.

− Zagrać z tymi wszystkimi zawodnikami, z którymi dzieliłem największe sukcesy... To było wspaniałe uczucie! Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogłem ponownie z nimi zagrać na boisku − zakończył legendarny pomocnik FCB.

Bastian Schweinsteiger trafił na Allianz Arenę w 1998 roku i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w juniorskich zespołach. Do pierwszej drużyny FCB 34-letni dziś pomocnik został włączony w 2002 roku. Dla ekipy rekordowego mistrza Niemiec Schweini grał przez ponad 13 lat. W tym okresie legendarny pomocnik rozegrał w sumie 500 spotkań dla "Gwiazdy Południa", zaś jego dorobek w tym czasie to 68 bramek oraz 100 asyst. Podczas swojej wieloletniej przygody z FCB Basti zdobył w sumie 22 tytuły!

źródło: FCB.tv

reklama

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama31.08.2018 11:41
Piękne słowa, łzy poleciały.
29.08.2018 21:00
Łzy mi się w oczach kręcą...
29.08.2018 20:27
My też Basti dziękujemy za wszystko i czekamy na ciebie bo jestem pewny że wrócisz do nas w innej roli!! Tak więc do zobaczenia:)
29.08.2018 18:35
Fussballgott!!! Danke Basti!
29.08.2018 13:39

reklama