DieRoten.pl
Reklama

Schweinsteiger pochwala wystawienie Goretzki w XI

fot.
Reklama

W rozegranym kilka dni temu spotkaniu Niemiec z Hiszpanią, trener Hansi Flick zdecydował się dokonać kilku zmian w wyjściowej XI.

Jedną z ważniejszych zmian, na które zdecydował się selekcjoner „Die Mannschaft”, było przede wszystkim wprowadzenie do wyjściowej XI Leona Goretzki, który rozegrał dobre spotkanie i podobnie jak w Bayernie, stworzył zgrany duet z Joshuą Kimmichem.

Niedawno na temat powrotu wspomnianego wyżej pomocnika do jedenastki wypowiedział się Bastian Schweinsteiger, który już przed spotkaniem z Hiszpanami apelował o dokonanie zmian w środku pola, jako że ten nie funkcjonował najlepiej w starciu z Japonią.

− Wystawienie Leona w środku razem z Guendoganem i Kimmichem dało nam wiele dobrego. To zdecydowanie się sprawdziło. Ponadto wielką zaletą jest posiadanie na ławce kogoś takiego jak Niclas Fuellkrug – powiedział Schweinsteiger.

Mistrz świata z 2014 roku przyznał w dalszej części wywiadu, że jest dobrej myśli, jeśli mowa o szansach Niemiec na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata.

− To był dobry występ, który daje nam nadzieję na kolejny mecz i dalszą część turnieju. Jestem przekonany, że się zakwalifikujemy. Drużynie należą się pochwały za walkę do końca i wiarę, nawet kiedy stracili gola – podsumował Bastian Schweinsteiger.

Mając na uwadze doniesienia niemieckiej prasy, w jutrzejszym pojedynku Niemiec z Kostaryką, należy ponownie spodziewać się w środku pola duetu Kimmich oraz Goretzka.

Źródło: ARD
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...