DieRoten.pl
Reklama

Schweinsteiger: Musisz żyć „Mia San Mia”

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Od miesięcy eksperci w niemieckiej piłce biją na alarm, że bawarski klub zatracił swoją filozofię „Mia san Mia”, którą FCB żyło i kierowało się od wielu lat…

Swoje zdanie w dość krytyczny sposób na przestrzeni ostatnich miesięcy wyraziło już wielu ekspertów, czy też byłych piłkarzy Bayernu Monachium – mowa chociażby o byłym pomocniku FCB i kadry narodowej Niemiec, czyli Lotharze Matthaeusie.

Z kolei kilka dni temu na łamach „Abendzeitung Muenchen” swoje stanowisko przedstawił legendarny Bastian Schweinsteiger, który również uważa, że klub i drużyna zatracili swoją świętą wręcz filozofię „Mia San Mia”.

− Trzeba tym żyć. Nie musisz o tym mówić, musisz tym żyć! Musisz żyć wartościami, które reprezentujesz, zwłaszcza genem „Mia san mia”, ale także dla drużyny narodowej – powiedział Schweinsteiger.

− Musisz żyć cnotami, których zazdrościło nam wiele innych krajów. Musisz je trochę wyeksponować – podsumował Bastian Schweinsteiger.

Mówi się, że szefowie Bayernu również dostrzegają, że filozofia „Mia San Mia” została zatracona w ostatnich latach – dlatego też Uli Hoeness oraz Karl-Heinz Rummenigge, którzy powrócili do FCB po przerwie, zamierzają zająć się tą kwestią i przywrócić klub na „właściwe obroty”.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...