DieRoten.pl

Schmelzer: Robben zawsze wymyślał coś nowego

08.06.2022, 18:06:17
Ł. Skwiot

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Arjen Robben należy do jednej z największych legend światowego futbolu – zwłaszcza mając na uwadze jego osiągnięcia w Bayernie.

Jako zawodnik klubu ze stolicy Bawarii, emerytowany dziś skrzydłowy wystąpił w 309 oficjalnych meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 144 bramek oraz 101 asyst.

W niedawnym wywiadzie na temat Arjena Robbena wypowiedział się Marcel Schmelzer, który zakończył swoją karierę po sezonie 2021/22. Niemiec w rozmowie z dziennikarzem nie szczędził pochwał pod adresem Holendra i przyznał, że bronienie się przeciwko niemu było zawsze bardzo trudne.

− Z Arjenem było tak, że w pewnym momencie wiedział, jaki mamy sposób, żeby go zatrzymać i bronić się. Ale on zawsze wymyślał coś nowego – powiedział Schmelzer.

− Przeciwko Arjenowi zawsze grało się bardzo trudno. Był perfekcjonistą – zawsze chciał wygrywać (…). Fakt, że nazwał mnie swoim najlepszym przeciwnikiem w Bundeslidze bardzo mnie cieszy. Nigdy bym nie pomyślał, że tak powie – mówił dalej.

− To nie było takie proste, że Robben zawsze schodził do środka – wtedy po prostu zaczął kierować się w prawą stronę i kreował groźne sytuacje – podsumował Marcel Schmelzer.

Warto wspomnieć, że w trakcie swojej całej kariery piłkarskiej, Arjen Robben miał okazję rozegrać 614 spotkań na poziomie klubowym, zaś jego dorobek w tym czasie to 209 bramek oraz 166 asyst. Ponadto Holender sięgnął po 32 tytuły (w tym 20 z Bayernem).

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)09.06.2022 09:05
Robben sam potrafił wygrać mecz. Trochę samolubny na boisku ale dawał jakość i 3 pkt dla Bayernu.
09.06.2022 03:40
Brakuje dzisiaj w Bayernie zawodników takiej klasy i o takim charakterze. Nawet nie widzę na rynku transferowym alternatywy która 1:1 dałaby na skrzydle jakość Arjena czy Francka
09.06.2022 00:23
Tak, co mecz wymyślał na nowo zejście na lewą nogę :) Na tyle skutecznie, że wszyscy się nabierali.
08.06.2022 19:17
Był bardzo szybki z piłką przy nodze, krótko prowadził futbolówkę i miał świetnie ułożoną lewą nogę. Tego typu charakterystyką można opisać dość sporo zawodników występujących obecnie w 5 czołowych ligach świata. Tyle, że Robben miał coś jeszcze: był pewny siebie i swych umiejętności, przez co nie bał się wchodzić w pojedynki 1v1, dryblować, ścigać i przepychać sie z obrońcami przeciwnika. Wielu skrzydłowych grających obecnie na najwyższym poziomie, w tym Gnabry czy Sane, takiej pewności siebie nie posiada. Boją się brać ciężar gry na siebie, przez co nie wchodzą tak często w pojedynki biegowe czy drybling z obrońcami przeciwnika, a szkoda, bo takich graczy potrzebuje każda topowa drużyna świata. Ciekawymi graczami cechującymi się dużą odwagą w grze 1v1 są Antony oraz Luis Sinisterra, obaj z ligi holenderskiej. Chętnie bym zobaczył jak poradziliby sobie grając w Bayernie przeciwko obrońcom z Bundesligi, jestem pewien, że obaj już są gotowi na to, żeby zrobić kolejny krok w swojej karierze, krok do klubu z czołowej 10 na świecie.
08.06.2022 18:51
Zawsze coś nowego czyli… zejście na lewą nogę ;). Każdy wiedział, a i tak nie mógł nic zrobić.
08.06.2022 18:09
Brakuje graczy takiego pokroju!!