DieRoten.pl

Schlotterbeck: Nie myślę o swojej przyszłości

27.03.2022, 13:50:21
FotoOlimpik

W niemieckiej Bundeslidze można wyróżnić wielu młodych i utalentowanych zawodników, którzy budzą niemałe zainteresowanie w całej piłkarskiej Europie.

Jednym z takich zawodników jest między innymi Nico Schlotterbeck, który na co dzień reprezentuje barwy ekipy SC Freiburg. Nie od dziś wiadomo, że młody Niemiec jest na celowniku Bayernu Monachium oraz Borussii Dortmund.

Ostatnio defensor SCF udzielił obszernego wywiadu dla portalu „Sport1”, w którym poruszył wiele różnych kwestii związanych nie tylko ze swoim klubem czy reprezentacją, ale i przede wszystkim przyszłością. Jak sam przyznał – decyzja zapadnie dopiero latem.

− W tej chwili nie myślę o swojej przyszłości. Chcę dobrze zakończyć sezon we Freiburgu. Im wyżej wylądujemy w tabeli na koniec, tym jest lepiej. Mamy też wielką szansę na zdobycie Pucharu Niemiec. W pełni koncentruję się na klubie – powiedział Schlotterbeck.

− Czy moje odejście jest przesądzone? Nie! Moja decyzja będzie zależała od tego, jaki będzie mój następny krok w lecie. Nie wykluczam również pozostania we Freiburgu. Mam umowę do 2023 roku, choć istnieje możliwość, że odejdę – mówił dalej.

− Transfer jest bardzo prawdopodobny, ale nic jeszcze nie jest przesądzone. Usiądziemy razem po zakończeniu sezonu. Freiburg ma swój punkt widzenia, a ja mam swój. Jeśli będę czuł, że we Freiburgu mogę się jeszcze rozwinąć, to zostanę! – dodał.

W tej samej rozmowie, defensor Freiburga i niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się również do swoich idoli, jeśli mowa o pozycji środkowego obrońcy. Niemiec nie ukrywa, iż jest fanem Niklasa Suele, który latem dołączy do Borussii Dortmund.

− Jestem wielkim fanem Suele, jego stylu gry i tego, jak sobie ze wszystkim radzi. Jest spokojny, który na boisku zachowuje pełną powagę. Zawsze osiąga bdb wyniki i podobnie jak ja w młodym wieku był w DFB. Kiedyś kibicowałem Boatengowi i Hummelsowi – podsumował Nico Schlotterbeck.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)27.03.2022 22:25
BVB przez sukcesy ich młodzieży jest niestety atrakcyjniejsza dla wielu młodzików. Poza tym w BVB łatwiej się przebić, a u nas młodzikom się ostatnio średnio wiedzie. Niemniej zarząd powinien się o niego postarać i to mocno.
27.03.2022 21:17
Mam nadzieję, że nie myśli o przyszłości, bo już wszystko z Bayernem jest dogadane.
27.03.2022 19:05
On musi dołączyć do Bayernu!
27.03.2022 16:28
Błagam was zarządzie!! Jeżeli macie jeszcze jakiekolwiek pokłady logiki w głowach to musicie wykonać ruch po tego chłopaka. On sam jest bardziej zdecydowany żeby odejść - w innym przypadku nie mówiłby tak w wywiadach. Już teraz jest dobrym obrońcą (dodatkowo NIEMCEM) a w Bayernie może stać się świetnym a może nawet wybitnym. Ta sytuacja aż sama się prosi o jedyne słuszne zakończenie! Który inny obrońca z takim potencjałem i możliwościami fizycznymi będzie do wzięcia za taką kasę? W Anglii za takiego zawodnika to nawet najsłabsze kluby PL wymagałyby 50 mln minimum!
A Ginter jest beznadziejny więc nawet na niego nie patrzeć...to już wolę Ch. Richardsa.
#MiaSanMia

Edytowano : 2022-03-27 16:29:58

@Fari gorszy od Gintera na pewno nie będzie!! Już teraz jest zdecydowanie lepszy a nawet strzela bramki (z ŚO!)
27.03.2022 16:11
Nasuwa się pytanie czy Przychodząc do Bayernu nie odwrócą się jego losy kariery i wszystko legnie w gruzy
27.03.2022 14:46
Ciekawy, młody Niemiecki obrońca. Jestem jak najbardziej za jego transferem do nas.
27.03.2022 14:30
Jeśli ma przyść on albo Rudiger to zdecydowanie popieram gracza Freibruga.
27.03.2022 14:17
Jeśli po meczu z Freiburgiem pojawią się plotki, że nasi spotkali się z nim lub agentami to myślę, że dołączy w lecie do nas. Darmowy transfer za rok? Prawdopodobne, ale myślę, że w takiej sytuacji BVB będzie mocno walczy o niego w najbliższym okienku.
27.03.2022 14:08
Zdecydowanie wolę Schlotterbecka od Gintera, ale nie zdziwię się jeśli Bayern będzie namawiał na pozostanie Schlotterbeck do końca kontraktu we Frieburgu i zgarnięcia go za darmo (jak w przypadku Pana RL), a teraz wezmą Gintera.
27.03.2022 14:05
Zapraszamy do nas! :)
27.03.2022 13:56
Według mnie najlepszy obecnie kandydat do wzmocnienia defensywy Bayernu.