DieRoten.pl

Sauer: Czerpiemy wzorce od Muellera, Lahma i Schweinsteigera

02.01.2022, 10:06:29
FotoOlimpik

Nie od dziś wiadomo, że jednym z celów Bayernu na przyszłość jest szkolenie i promowanie utalentowanych zawodników z własnej akademii piłkarskiej (Campusu).

Na ten moment pracę Campusu można ocenić pozytywnie, albowiem w ostatnim czasie do pierwszego zespołu przebiło się dwóch młodych piłkarzy. Mowa rzecz jasna o takich graczach jak Josip Stanisic oraz Jamal Musiala.

Jakiś czas temu wywiadu dla oficjalnego portalu „FCB.de” udzielił szef akademii piłkarskiej FCB, czyli Jochen Sauer, który w rozmowie z dziennikarzem dał jasno do zrozumienia, że Bayern pragnie w przyszłości wyszkolić kolejnych Thomasów Muellerów.

− Thomas Mueller, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger - od tych piłkarzy czerpiemy wzorce. Pochodzą z Bawarii lub okolic, od dawna grali w naszej młodzieżówce – powiedział Sauer.

− Można zauważyć, że mają oni bardzo szczególną identyfikację z klubem. Tacy zawodnicy często pozostają wierni klubowi do końca swoich karier i są również ważnymi postaciami rozpoznawczymi dla naszych kibiców na całym świecie – mówił dalej.

− To oczywiste, że w przyszłości sami chcemy rzeźbić nowych Muellerów – podsumował Jochen Sauer.

Oprócz wspomnianych wyżej zawodników, kolejni młodzi piłkarze już pukają do drzwi pierwszego zespołu – regularnie szanse otrzymuje Malik Tillman, zaś na wiosnę mówi się, że okazję na zaprezentowanie swoich możliwości ma otrzymać Gabriel Vidovic.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)02.01.2022 22:10
Rzadko zdarzają się tacy gracze którzy aż tak identyfikujący się z klubem. Prawdziwe legendy!!
02.01.2022 19:02
Nie będzie o to łatwo, ale trzeba na różnych etapach ściągać do campusu najlepiej rokujących zawodników i próbować, próbować i dalej próbować. Mueller to jest 6 w totka i nie łatwo ją trafić.
02.01.2022 13:12
Czekamy na następców, ale wiadomo, że wykreowanie ich proste nie będzie.