DieRoten.pl

Sauer: Czerpiemy wzorce od Muellera, Lahma i Schweinsteigera

fot.
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że jednym z celów Bayernu na przyszłość jest szkolenie i promowanie utalentowanych zawodników z własnej akademii piłkarskiej (Campusu).

Na ten moment pracę Campusu można ocenić pozytywnie, albowiem w ostatnim czasie do pierwszego zespołu przebiło się dwóch młodych piłkarzy. Mowa rzecz jasna o takich graczach jak Josip Stanisic oraz Jamal Musiala.

Jakiś czas temu wywiadu dla oficjalnego portalu „FCB.de” udzielił szef akademii piłkarskiej FCB, czyli Jochen Sauer, który w rozmowie z dziennikarzem dał jasno do zrozumienia, że Bayern pragnie w przyszłości wyszkolić kolejnych Thomasów Muellerów.

− Thomas Mueller, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger - od tych piłkarzy czerpiemy wzorce. Pochodzą z Bawarii lub okolic, od dawna grali w naszej młodzieżówce – powiedział Sauer.

− Można zauważyć, że mają oni bardzo szczególną identyfikację z klubem. Tacy zawodnicy często pozostają wierni klubowi do końca swoich karier i są również ważnymi postaciami rozpoznawczymi dla naszych kibiców na całym świecie – mówił dalej.

− To oczywiste, że w przyszłości sami chcemy rzeźbić nowych Muellerów – podsumował Jochen Sauer.

Oprócz wspomnianych wyżej zawodników, kolejni młodzi piłkarze już pukają do drzwi pierwszego zespołu – regularnie szanse otrzymuje Malik Tillman, zaś na wiosnę mówi się, że okazję na zaprezentowanie swoich możliwości ma otrzymać Gabriel Vidovic.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...