DieRoten.pl

Sane: Musimy pokazać nasz wielki potencjał

14.03.2022, 14:08:12
Shutterstock

Bayern od początku roku nie znajduje się w najwyższej formie − świadczyć mogą o tym liczby monachijczyków we wszystkich rozgrywkach (Bundesliga i Liga Mistrzów).

Świadomy jest tego nie tylko trener Julian Nagelsmann, ale i również jego podopieczni – w niedawnym wywiadzie dla „Bild am Sonntag”, temat ten poruszył skrzydłowy monachijczyków, a będąc dokładniejszym Leroy Sane.

Niemiec w rozmowie z dziennikarzem podkreślił, że FCB miało ostatnio nieco słabszą fazę, ale nadszedł już czas, aby zacząć „granie na poważnie”. 26-latek odniósł się również do Ligi Mistrzów oraz chęci zdobycia nie tylko Pucharu CL, ale i również złotego medalu na Mundialu.

− To był mały sygnał ostrzegawczy - teraz to już naprawdę się zacznie granie na poważnie! Mieliśmy nieco słabszą fazę, ale teraz wiemy, że musimy tam być i będziemy! – powiedział Sane.

− Mamy bardzo silną drużynę, o bardzo wysokiej jakości, co pokazaliśmy już wielokrotnie w tym sezonie. Ciężko trenujemy, aby stać się jeszcze lepszymi. W ważnych spotkaniach musimy pokazać nasz wielki potencjał – mówił dalej.

− Najgroźniejszy rywal w Lidze Mistrzów? W tej chwili Liverpool FC i Manchester City. Co do Ligi Mistrzów lub Mundialu – ponieważ nie zdobyłem jeszcze ani Pucharu Świata, ani Ligi Mistrzów, to chcę zdobyć oba tytuły! Chcę zdobyć jak najwięcej tytułów – dodał Niemiec.

Leroy Sane nie ma wątpliwości, że niemiecka reprezentacja narodowa jest na tyle silna, że może pod koniec roku powalczyć o złoto na mistrzostwach Świata w Katarze.

− Zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w Pucharze Świata, w decydujących meczach trzeba być gotowym i tak właśnie będzie. Na Mundialu nie musimy się ukrywać przed innymi drużynami. Dlatego naszą ambicją powinno być także zdobycie tego tytułu – zauważył skrzydłowy.

− Tak – jeśli zdobędziesz złoto na MŚ, to wtedy będziesz miał przed sobą naprawdę wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia i kilka dni wolnych od „pracy”, aby w pełni cieszyć się tym tytułem − podsumował Leroy Sane.

źródło: Bild am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)15.03.2022 09:14
Wielki potencjał? Przykre jest to, że my go możemy mieć co najwyżej w pełnym składzie, jak wrócą Leon (pytanie, w jakiej formie) i Davies.

Bez nich wydajemy się całkiem przecietni, przynajmniej w Bundeslidze.
14.03.2022 22:26
Wchodzimy w taki etap CL, że jeśli nie będziemy tego potencjału regularnie pokazywać to możemy za to zostać brutalnie skarceni.
14.03.2022 21:05
A ja chcę żeby Bayern teraz zagrał z Realem, nie umiem tego wytłumaczyć logicznie, po prostu mam przeczucie że dobrze mogą na tym wyjąć :)

Edytowano : 2022-03-14 21:06:23

Wyjść :)
14.03.2022 18:40
@josh1982 jestem tego samego zdania. Real będzie najgroźniejszy.
14.03.2022 17:31
A ja uważam że najgroźniejszym rywalem w lidze mistrzów jest Real Madryt. Rozpędzili się i wydaje się że kryzys mają za sobą, w lidze pewnie prowadzą i co najważniejsze mają ogromne doświadczenie.