Sampaoli chwali Cuisance'a

W ubiegłą środę wypożyczony z Bayernu Monachium Mickael Cuisance miał okazję rozegrać pierwsze minuty pod wodzą nowego trenera Olympique Marsylii.

Francuski pomocnik co prawda zameldował się na boisku dopiero w drugiej połowie, ale jego obecność okazała się kluczowa dla marsylczyków, albowiem to właśnie Mickael zdobył w samej końcówce spotkania bramkę na wagę zwycięstwa i jakże cennych trzech punktów.

Po wygranym 1:0 meczu z ekipą Stade Rennais FC, na temat Cuisance'a wypowiedział się nowy trener Olympique Marsylii, czyli Jorge Sampaoli, który nie szczędził pochwał pod adresem wypożyczonego z Bayernu zawodnika. Ponadto Argentyńczyk odniósł się do przyszłości 21-latka.

Mickael jest zawodnikiem, którego dokładnie sprawdziliśmy przed naszym przyjazdem do Olympique. Dysponuje szerokim wachlarzem umiejętności, a nawet zdobył bramkę − powiedział Sampaoli.

− Prowadzimy rozmowy, ale wciąż są one na wczesnym etapie. Mickael sam też o tym myśli. Jeśli jest jakiś sposób, kompromis, żeby został, to chcielibyśmy z niego skorzystać − podsumował trener Olympique Marsylii.

Potencjalna kwota wykupu Francuza to około 18 milionów euro. Do tej pory Cuisance jako zawodnik Olympique Marsylii wystąpił w 26 meczach, zaś jego dorobek w tym czasie to bramka oraz asysta.

Źródło: Fussball Transfers