DieRoten.pl
Reklama

Sammer: Kimmich będzie w przyszłości kapitanem

fot. Photogenica
Reklama

W zespołach Bayernu Monachium można wyróżnić wielu utalentowanych zawodników, którzy w najbliższej przyszłości mają stanowić o sile klubu ze stolicy Bawarii.

Wielu piłkarskich ekspertów jest zgodnie przekonanych co do tego, że największym diamentem jaki obecnie w swoim zespole posiada Niko Kovac jest Joshua Kimmich, który z miesiąca na miesiąc staje się coraz to ważniejszą figurą nie tylko w klubie, ale i także kadrze narodowej.

Ostatnio na temat młodego Niemca wypowiedział się były dyrektor sportowy bawarskiego klubu, a obecnie pracownik BVB oraz ekspert niemieckiej telewizji "Eurosport" – Matthias Sammer.

51-letni Niemiec w niedawnej rozmowie poruszył temat przyszłości Joshuy Kimmicha, który według niego posiada wszelkie predyspozycje, aby w przyszłości zostać liderem i kapitanem Bayernu Monachium oraz niemieckiej reprezentacji narodowej.

– Joshua Kimmich jest zawodnikiem o niesamowitej mentalności. Prędzej czy później zostanie kapitanem Bayernu i niemieckiej kadry narodowej – zauważył Sammer.

– Musisz posiadać taką ambicję w sobie i dążyć do najwyższych celów. Dostrzegam to właśnie w Kimmichu – podsumował niemiecki ekspert.

W trwającym obecnie sezonie 23-letni wychowanek Stuttgartu rozegrał dla pierwszego zespołu Bayernu łącznie 9 spotkań (spędził na boiskach 810 minut), zaś jego dorobek to 3 asysty. Warto wspomnieć, że nie tak dawno temu Kimmich otwarcie wyjawił, iż pragnie w przyszłości stać się liderem FCB.

 

Źródło: Eurosport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...