DieRoten.pl

Salihamidzic: To bzdura, że nie lubiłem Boatenga i ten przez to odszedł

10.11.2021, 10:07:29
FotoOlimpik

Dokładnie 30 czerwca z ekipą rekordowego mistrza Niemiec dobiegły końca kontrakty trzech zawodników − Jerome'a Boatenga, Davida Alaby oraz Javiego Martineza.

reklama

Podczas gdy Alaba trafił do Realu, to Martinez został zatrudniony przez Qatar SC. Z całej trójki jako ostatni nowego pracodawcę znalazł Jerome Boateng, który został piłkarzem francuskiego Olympique Lyon.

Od dłuższego czasu w mediach krążą plotki, że głównym powodem rozstania z Niemcem, który chciał zostać na dłużej, była osoba Hasana Salihamidzica, który rzekomo nie miał najlepszych relacji z defensorem. Niemniej jednak w najnowszym serialu dokumentalnym „FC Bayern – Behind the Legend”, dyrektor sportowy odparł te zarzuty.

− W Bayernie decydujemy jako grupa, a nie tylko jedna osoba. Decyzje są podejmowane wspólnie. To, że w mediach mówi się, że go nie lubiłem i przez to odszedł, to totalna bzdura – powiedział Salihamidzic.

Co do Jerome’a i jego dalszej kariery, to warto podkreślić, że Niemiec radzi sobie bardzo dobrze w nowym klubie. Boateng stał się jednym z głównych i kluczowych graczy w zespole Petera Bosza. Z wyjątkiem niedawnego blamażu z Rennes, defensor prezentuje bardzo wysoki poziom, co te zauważyli dziennikarze „Sky”.

Według reporterów wspomnianego wyżej źródła, rosnąca forma i dobre występy 33-latka sprawią, że Hansi Flick być może w przyszłości powoła stopera do kadry narodowej Niemiec. Jedno jest pewne – coraz lepsza gra Boa przykuwa uwagę selekcjonera „Die Mannschaft”.

źródło: FC Bayern - Behind the Legend

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama14.11.2021 14:57
Akurat tutaj to chyba nie miało znaczenia. Pewien czas, czyli era Boatenga, się skończył.
10.11.2021 17:30
Tak naprawdę to nie wiemy jakie były prawdziwe przyczyny odejścia i raczej się nie dowiemy. Prawdą jest co pisze Matilegolas że Boa sam sobie jest winien, ale nie wiemy jak wyglądały rozmowy.
10.11.2021 16:31
Boateng sam sobie narobił bagna, a jego forma pozostawiała wiele do życzenia. Wylądował w przeciętnym od kilku lat Lyonie, gdzie też nie gra zawsze.
10.11.2021 12:49
Obie strony ponoszą winę, ale to za Boatengiem ciągnęły się nieprzyjemne historie, a Bayern to jednak marka.
10.11.2021 10:19
Tylko winny się tłumaczy, wiadomo, że to Hasan jest winny wszystkich problemów i skandalów, które były udziałem Boa.