DieRoten.pl

Salihamidzic: Benji czuje się u nas bardzo komfortowo

09.01.2023, 14:04:46

Przy okazji oficjalnej prezentacji Daleya Blinda jako nowego zawodnika Bayernu Monachium, na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej odpowiadał Hasan Salihamidzic.

Oprócz kwestii związanych z pozyskaniem wspomnianego wcześniej Daleya Blinda, Hasan Salihamidzic został również poproszony o kilka słów na temat poszukiwań przez monachijczyków nowego bramkarza w miejsce kontuzjowanego Manuela Neuera (Alexa Nuebela lub Yanna Sommera).

Ponadto „Brazzo” odniósł się także do minionych mistrzostw świata oraz Benjamina Pavarda, który od tygodni jest obiektem spekulacji transferowych w mediach (niedawno spekulowano o jego możliwych przenosinach do FC Barcelony).

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia dyrektor sportowy bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Hasan Salihamidzic na temat:

…transferu Blinda:

„…Pierwszy kontakt mieliśmy przed Świętami. Pokazał nam, że jest dla nas pierwszą opcją. Od razu mieliśmy dobre przeczucia. Dyskutowaliśmy o tym, w jakiej roli będzie występował. To, że jest dobrym piłkarzem, wszyscy wiemy”.

…Alexa Nuebela:

„…Mieliśmy bardzo dobrą komunikację, między nami a jego zarządem. Mamy jasność, jaka jest obecna sytuacja”.

…Yanna Sommera:

„…Nie lubię rozmawiać o zawodnikach innych klubów. Oczywiście zajmujemy się kwestią bramkarza. Kontuzja Manuela Neuera mocno nas dotknęła. Zrobimy swoje, sprawdzimy opcje i podejmiemy decyzję. Okienko transferowe trwa do 31 stycznia”.

…umowy z Qatar Airways:

„…Nasi chłopcy, Oliver Kahn i spółka, będą teraz prowadzić rozmowy. Potem przekonamy się co dalej”.

…rozmów z piłkarzami po mundialu:

„…Mieliśmy kontakt krótko po mistrzostwach świata i w czasie wakacji. Mistrzostwa świata nie przebiegły optymalnie. Wszyscy jesteśmy też profesjonalistami i staramy się to przetworzyć. Każdy otrzymał program treningowy na czas urlopu. Nasi piłkarze są w dobrej formie. Trening sprawia im radość”.

…Benjamina Pavarda:

„…Będziemy prowadzić rozmowy. To czy jest kontakt z innymi klubami nie ma dla mnie znaczenia. Mamy inne cele. Benji jest dla nas ważnym zawodnikiem. Mówi, że czuje się bardzo komfortowo u nas”.

źródło: Spox.com / Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)10.01.2023 09:07
Oj chyba nie skoro chce odejść.
10.01.2023 08:59
Ale nie na tyle "bardzo", by przedłużyć kontrakt, prawda?
10.01.2023 00:49
no pewnie, kazdy obronca rzucany na pozycje gdzie nie chce grac, gdzie zle gra jak juz gra, ktory ma depresje a gdy z niej wychodzi to pije i jest scigany przez wymiar sprawiedliwosci czuje sie komfortowo :)
09.01.2023 18:37
Robi się zagadka, ciekawe jak to się potoczy dalej.
09.01.2023 17:52
Chyba jednak nie czuje się komfortowo. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała wiosna w jego wykonaniu.
09.01.2023 17:21
Czuje się tak komfortowo dlatego mówi, że chce odejść.
09.01.2023 16:40
Raczej nikt Pavarda nie weźmie jako środkowego obrońcę, chyba że z powrotem Stuttgart.