DieRoten.pl

Dokładnie wczoraj rozegrano ostatnie dwa spotkania w tym roku kalendarzowym, jeśli mowa o rozgrywkach niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Choć Bayern powrócił w ubiegły weekend na fotel lidera, to sytuacja w tabeli ligowej jest niezwykle zacięta, co oczywiście zadowala wielu fanów w Niemczech. Ostatnio na temat rywalizacji w Bundeslidze w wywiadzie dla „Kickera” wypowiedział się Marcel Sabitzer.

Pomocnik RB Lipsk jest przekonany, że jego drużyna poczyniła spore postępy i jest już na tyle stabilna, aby mogła zaatakować Bayern w bieżącym sezonie. Z drugiej strony Austriak zdaje sobie sprawę, że napięty terminarz nie ułatwia nikomu grania.

− Nie chodzi tylko o Bayern, ale i również Bayer. Jeśli kontuzje będą nas omijać i będziemy dobrze kontrolować obciążenie, to mamy szanse. Cieszymy się naszą grą i nieustannie się rozwijamy. Myślę, że jesteśmy wystarczająco stabilni, aby zaatakować – powiedział Sabitzer.

− Mając na uwadze obciążenie i wiele rotacji w wyjściowej XI, nie możesz dominować w każdym meczu co 3 dni – nawet Bayern tego nie potrafi. Ale to ważne, aby być w stanie wygrywać te spotkania, kiedy sprawy nie układają się po Twojej myśli. W tym sezonie radzimy sobie lepiej niż przed rokiem – mówił dalej.

W tej samej rozmowie Sabitzer odniósł się jeszcze do nadchodzącej drugiej rundy Pucharu Niemiec. Warto wspomnieć, że podczas gdy mecze Bayernu i Bayeru zostały przesunięte, to spotkanie RB Lipsk mimo prośby o przełożenie – odbędzie się zgodnie z planem.

− Nie jestem zły, że nie przesunięto naszego meczu w Pucharze. Bayern i Leverkusen zagrają kilka tygodni później, Kilonia i Frankfurt przystali na ich prośbę. Augsburg nie. Nie oznacza to jednak, że mamy zamiar rzucić się im do gardeł – podsumował Marcel Sabitzer.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama22.12.2020 21:26
Akurat pewnie szybko zaraz odpadną z LM i będą terminarzowo w znacznie lepszej sytuacji więc dla mnie główny konkurent zdecydowanie. Łatwo nie będzie.
22.12.2020 17:47
Atakujcie, atakujcie ;) Liga będzie ciekawsza, wszyscy na tym skorzystają.
21.12.2020 22:27
W ubiegłym sezonie też tak mówiliście i co:)
21.12.2020 18:23
Jak będą tak się prezentować i frajersko remisować jak w meczu z Kozłami, to nie widzę tego. Ten mecz był musem do wygrania. Wice w taki sposób nawet nie ugrają.
21.12.2020 15:19
Szumne gadki, nic więcej. Zobaczymy co pokażą w LM.
21.12.2020 12:21
Możecie, tak samo jak najman zaatakował Pudzianowskiego :)
21.12.2020 11:07
RB Leipzig ma szansę na rywalizację z Leverkusen, B.M'gladbach o miejsca w CL.
W tym sezonie faktycznie wyjątkowa okazja na bycie wicemistrzem, bo w BVB sytuacja z trenerem może się okazać niewypałem.