Sabitzer asystuje, Francuzi z porażką

Za nami kolejne spotkania w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, w trakcie której rozegrane zostaną nie tylko mecze o stawkę, ale i sparingi.

Jak już informowaliśmy wcześniej, pierwotnie z pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec powołanych zostało 18 zawodników, ale dwóch z nich wróciło już z racji na infekcję koronawirusem (Manuel Neuer oraz Leon Goretzka). Co do wczorajszych spotkań, to w akcji mogliśmy oglądać pięciu reprezentantów I drużyny FCB.

Stadion Parken w Kopenhadze: Dania 2:0 (2:0) Francja

Dobrze swojego ostatniego meczu w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej z pewnością nie będą wspominać Francuzi, którzy zostali pokonani 2:0 przez Danię i zajęli trzecie miejsce w grupie Ligi Narodów. Benjamin Pavard oraz Dayot Upamecano spędzili na boisku pełne 90 minut i mimo wyniku, rozegrali solidne zawody na tle kolegów.

Ernst-Happel-Stadion we Wiedniu: Austria 1:3 (1:1) Chorwacja

W wieczornym pojedynku Austriaków z Chorwatami mogliśmy z kolei oglądać w akcji dwóch graczy Bayernu – Josipa Stanisica oraz Marcela Sabitzera. Ostatecznie Chorwaci wygrali 3:1 i jako zwycięzcy pierwszej grupy znaleźli się w finałowej czwórce Ligi Narodów UEFA.

Wspomniani wyżej zawodnicy bawarskiego klubu spędzili na boisku pełne 90 minut i pokazali się z dobrej strony – Stani spisał się bardzo dobrze w obronie, podczas gdy Sabi zaliczył asystę przy jedynym trafieniu Austriaków w tym pojedynku.

Johan Cruijff Arena w Amsterdamie: Holandia 1:0 (0:0) Belgia

Kolejne zwycięstwo pod wodzą Louisa van Gaala odnieśli Holendrzy, którzy w ramach Ligi Narodów UEFA podejmowali u siebie Belgię. Ostatecznie ekipa „Oranje” zwyciężyła 1:0, zaś zwycięski gol padł w 73. minucie za sprawą Van Dijka. Matthijs de Ligt ponownie przesiedział mecz na ławce, zaś dowołany awaryjnie Ryan Gravenberch spędził na boisku 2 minuty.

Niemcy U-18 0:1 (0:0) Meksyk U-18

Przed południem swoje spotkanie rozegrali z kolei piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej U-18, którzy po ostatnich dwóch zwycięstwach nad Czechami i USA, zostali tym razem pokonani przez młodzieżówkę Meksyku 0:1. Paul Wanner przesiedział całe 90 minut na ławce.