DieRoten.pl

Jakiś czas temu w hiszpańskiej prasie ujawniono liczby z kontraktu Leo Messiego, który od momentu podpisania nowej umowy w 2017 roku, zarobił już krocie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Corriere della Sera” na temat owego kontraktu Messiego (zarobi blisko 555 mln €) wypowiedział się Karl-Heinz Rummenigge, który przyznał otwarcie, iż roześmiał się, kiedy ujrzał liczby zawarte w umowie Argentyńczyka.

Ponadto w trakcie dalszej części rozmowy z dziennikarzem Niemiec odniósł się również do zdobytego przez FCB sekstetu, pracy Hansiego Flicka, wysokich opłat transferowych i zarobków piłkarzy oraz nowego modelu Ligi Mistrzów, który zostanie wprowadzony w 2024 roku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezes Bayernu Monachium, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…sekstetu Bayernu:

„…To coś wyjątkowego. Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Występy zespołu były znakomite.”

…Hansiego Flicka:

„…Trafił do nas w listopadzie 2019 roku i zapalił światełko w tunelu. Zmienił zespół nie tylko taktycznie, ale i również pod względem empatii i zarządzania. Zna Neuera, Muellera i kilku i innych zawodników, jako że był w kadrze narodowej, co było dla niego korzyścią.”

…problemów kadry narodowej:

„…Niemiecka reprezentacja narodowa również cierpi z powodu kryzysu w DFB, jest wiele zmian i wewnętrznych problemów, które sprawiają, że drużyna również na tym wszystkim cierpi.”

…sukcesów niemieckich trenerów na arenie międzynarodowej:

„…Zawsze z pewną zazdrością patrzyliśmy na angielski i hiszpański futbol. Ale mamy wielu wspaniałych trenerów, a podczas tej pandemii jakość naszego futbolu wzrosła jeszcze bardziej.”

…kontraktu Messiego:

„…Śmiałem się, kiedy o tym czytałem. Mogę go tylko pochwalić, że udało mu się uzgodnić tak astronomiczny kontrakt.”

…nowego formatu LM od 2024 roku:

„…Będzie to o wiele bardziej spektakularne i aktywniejsze niż dzisiejsza faza grupowa, która w ostatnich kolejkach jest często nudna. Będzie trudniej się zakwalifikować i będzie bardziej emocjonująco.”

…meczu Bayernu z Lazio:

„…Jesteśmy faworytami, ponieważ jesteśmy obrońcami tytułu, ale oni na pewno nie są przeciwnikiem, którego zlekceważymy. Wdzieliśmy to w ich meczach z Borussią Dortmund w fazie grupowej, a także w niedzielę przeciwko Interowi.”

…wysokich opłat transferowych:

„…W ciągu ostatnich 10 lat wszyscy popełnialiśmy błędy, ponieważ wydawaliśmy coraz więcej na rzecz piłkarzy i agentów. Pandemia pokazała, że musimy się cofnąć i powrócić do bardziej racjonalnego modelu. Mam nadzieję, że jest to możliwe, ale nie będzie to jednak takie łatwe. Myślę, że opłaty transferowe spadły w niektórych przypadkach nawet o 50%. Jeśli jednak chodzi o pensje najlepszych zawodników, to agenci nadal są w stanie zapewnić im astronomiczne kontrakty. Musimy znaleźć wspólne rozwiązanie w Europie. Ludzie chcą bardziej racjonalnego futbolu.”

 

źródło: Corriere della Sera

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama20.02.2021 11:09
Ile? To naprawdę przestaje być śmieszne. Po co mu tyle? Przecież on nawet nie będzie miał z tym co zrobić. To jest chore.
17.02.2021 20:49
Skoro kluby tyle płacą pilkarzom to taka jest ich wartość nikt nie jest głupi. KHR trochę niepotrzebnie prowokuje włodarzy Barcelony bo ciekawe co by zrobił na ich miejscu, pozwolił odejść Messiemu ??
17.02.2021 16:31
Tych wszystkich agencików bym pogonił w cholerę.
17.02.2021 13:05
17.02.2021 12:57
KHR ma rację że płacenie takiego kontraktu nawet najlepszemu piłkarzowi nie ma sensu.
Barca sama doprowadziła się do miejsca w którym jest teraz raz płacąc olbrzymie kontrakty a dwa wydając olbrzymie kwoty na piłkarzy którzy nie byli i nie są warci nawet połowy tego ile oni zapłacili. Barca miała szczęście że pojawiło się "cudowne" pokolenie w jej szkółce i na tym zbudowali potęgę ale tak już jest że takie "cudowne" pokolenie nie pojawia się co roku czy nawet co kilka lat.
Napisał bym że powinniśmy wynieś naukę z lekcji Barcy ale na szczęście u nas wiedzą od dawna że zanim się wyda olbrzymie sumy to trzeba się dobrze zastanowić i sprawdzić czy cię na to stać a jak nie to lepiej odpuścić. Jak chcesz za wszelką cenę utrzymać się na topie to prędzej z niego spadniesz niż się utrzymasz.
17.02.2021 11:27
Jestem pewny że przez te wszystkie lata Barcelona tyle na nim zarobiła że kwota ta na pewno się spłaciła, choć też uważam że są to chore sumy i nie powinny mieć miejsca.
17.02.2021 11:07
Barcelona jest głupim klubem ;)
17.02.2021 10:45
Jak cenię zarządzanie finansami klubu przez KHR i spółkę, tak nieco bawią mnie jego gorzkie żale dotyczące rosnących pensji i opłat transferowych. Abstrahując już od zasadności płacenia grubych milionów piłkarzom, to przez wspomniane przez KHR 10 lat rosły także przychody klubów. Być może gdzieś to przeoczyłem, ale raczej nie słyszałem, żeby KHR narzekał, że wpływy klubów rosną zbyt szybko (a w przypadku Bayernu aktualne przychody wynoszą pi razy drzwi dwa tyle, co 10 lat temu). Kluby mają więcej kasy, to i więcej wydają. Tyle chociaż dobrze dla nas, że w Bayernie robią to z głową, a nie tak jak w Barcelonie, paląc nimi w kominku raz przy opłatach transferowych, a dwa przy wypłacie pensji.
17.02.2021 09:01
W wykonaniu Barcy to już nawet nie jest ośmieszanie się:
2017 3-0 od Juve
2018 3-0 od Romy
2019 4-0 od Live
2020 8-2 od Bayernu
2021 4-1 od PSG

To jest wstyd i hańba, albo po prostu średni klubik jak Borussia, zawsze chce walczyć o najwyższe cele a potem sama jest sobie winna.
17.02.2021 08:25
Tak w ogóle co do Messiego to zastanawiam się, gdzie on pójdzie jeśli mówimy o Europie tak, żeby grać w pierwszym składzie? To już nie te czasy kiedy obrońcy się go bali, teraz to jest człapak, zwykły piłkarz z przebłyskami geniuszu i to wszystko. W PSG nie pasuje do ustawienia, w City za kogo miałby wejść skoro wygrywają wszystko? Ja tego nie widzę.
17.02.2021 08:21
Już atakują Kallego że wciska nos w nie swoje sprawy.Faktem jest.Z drugiej strony tylko dzięki Messiemu Barca dostaje masę pieniędzy z Azji,kontraktów itd.Messi czy Alaba chcą kosić kasę ich sprawa
17.02.2021 07:58
Wszyscy śmieją się z 8arcelony, której największa legenda doprowadzi do upadku klubu przez swoją chciwość.