DieRoten.pl

Nie tak dawno temu prezes rekordowego mistrza NIemiec udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego „TZ”, w którym odniósł się do wielu tematów związanych z Bayernem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Karl-Heinz Rummenigge odniósł się między innymi do kwestii wzmocnień w 2021 roku (pewnym jest, że zimą monachijczycy nie planują żadnych wzmocnień, co też potwierdzili już działacze FCB).

Jedno z pytań, na które odpowiedział prezes bawarskiego klubu, dotyczyło możliwości i płynności finansowej mistrzów Niemiec, aby w niedalekiej przyszłości przeprowadzić transfery za około 40-45 milionów euro (mając na uwadze chociażby Upamecano czy Neuhausa).

– Mogę powiedzieć tylko jedną rzecz - jeśli już dokonujesz inwestycji na taką skalę w czasach pandemii koronawirusa, ważniejsze niż kiedykolwiek jest wdrażanie transferów po odpowiednim osądzie – powiedział Rummenigge.

– Ma to związek z faktem, że nasz rachunek depozytowy w czasach pandemii został poważnie napięty – mówił dalej „Kalle”.

Pozostając jeszcze w temacie transferów (zarówno w zimowym, jak i letnim okienku transferowym w 2021 roku), prezesa bawarskiego klubu zapytano także wprost czy bez sprzedaży niektórych piłkarzy, możliwe są wzmocnienia w tym roku.

− Bez względu na wszystko – jedno jest pewne. Praca Hasana Salihamidzica nie została ułatwiona w czasach pandemii. Jest jednak mały powód ku optymizmowi – w sezonie 2021/22 będzie już po pandemii i kibice powrócą na stadiony – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: Twitter / TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama20.01.2021 20:05
Upamecano i Neuhaus powinni pojawić się latem w Bayernie. Sprzedać trzeba będzie pewnie Tolisso, na którego liczyłem w tym sezonie. Okazuje się jednak, że mimo braku kontuzji pewnego poziomu nie jest w stanie przeskoczyć.
20.01.2021 19:52
"ważniejsze niż kiedykolwiek jest wdrażanie transferów po odpowiednim osądzie"
Czyli lepiej ściągnąć czterech zawodników, którzy grają w ostatecznej ostateczności niż dwóch porządnych, których trener nie bałby się wystawiać częściej?
Tutaj wyjątkiem jest oczywiście Roca, który gdy tylko grał pokazywał się z przyzwoitej strony, ale nie dostaje za wielu szans, a spotkało go już i wiele przykrości.

Czasy nie są łatwe, wszyscy mamy tego świadomość, jednak moim zdaniem nie możemy pozwolić sobie na spadek jakości w kadrze. Osobiście zdecydowanie bardziej wolałbym, aby do klubu trafił jeden czy dwóch zawodników o wyższym statucie piłkarskim, niż czterech o niższym, jak to miało miejsce pod koniec letniego okienka transferowego.
20.01.2021 19:42
Zimą rzadko przeprowadzaliśmy jakiekolwiek transfery i w tym sezonie będzie tak samo, żadna nowość. Natomiast w lecie na pewno będzie sporo się działo, raczej odejdzie Alaba i w jego miejsce trzeba kupić gracza z uznanym nazwiskiem. To jest akurat pewne, a dalej? czas pokaże.
20.01.2021 15:41
Winajdum też jest do wzięcia, ale liczmy na potworki Brazzo za darmo jak Omar xd
20.01.2021 14:27
No to k*rwa jak nie chcecie wydawać pieniędzy to dlaczego nie pokusicie się o piłkarzy którzy będą do wyciągnięcia za darmo po sezonie. 100 baniek na wypożyczenia to tak, ale spróbować chociaż takiego Di Marie, albo Depaya zakontraktować to już nie. Przepraszam za słowa, ale nie rozumiem tego.
20.01.2021 12:03
O czym facet opowiada ....o biednym Klubie, Bayern chyba do nich nie należy, mnie się wydaje że o biednym, nieudacznym dyrektorze brazzo.. Tak jak poniżej napisali kupuje szrot a potem chce się wymądrzać, zresztą w grze niewiele był lepszy.
20.01.2021 10:46
Czy wrócą tak szybko to się jeszcze okaże i pewnie trzeba będzie podreperować straty i tak od razu wszystko nie wróci do normalności.
20.01.2021 10:27
Tak jak nie jestem pewien co do przewidywań KHR,że ceny za piłkarzy i ich płace spadną znacząco przez pandemię tak i bym nie stawiał wszystkiego,że na pewno w kolejnym sezonie już będzie normalnie, po staremu z kibicami...
20.01.2021 10:06
Te inwestycje Bayernu są ostatnio mocno nieudane Panie Rumenigge.
20.01.2021 09:31
Dokładnie. United przez lata rzucało kasa, ale sprowadzali same wypalone gwiazdy. Zawsze gdy chcieli kogoś konkretnego (np. de Light czy Lewandowski) to ktoś ich ubiegał. Wtedy wydawali kasę na di Marie, Schweinsteigera, Sancheza czy Pogbe. Stawianie na młodych graczy ostatnio im lepiej wyszło.
20.01.2021 08:58
Jak się nie jest dobrym dyrektorem sportowym to zawsze ma się trudno niezależnie od sytuacji :) FCBM!