DieRoten.pl

Rummenigge: Czuję potrzebę stania po stronie FCB

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Zgodnie z niedawnymi spekulacjami i doniesieniami prasowymi, w ubiegły wtorek do Bayernu powrócił legendarny Karl-Heinz Rummenigge.

Po blisko dwóch latach przerwy, Niemiec zgodził się przerwać swoją emeryturę i powrócić do klubu swojego serca, aby pomóc mu zapanować nad problemami, które namnożyły się od momentu jego odejścia w 2021 roku.

Przy okazji swojego powrotu, Karl-Heinz Rummenigge udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla Niemieckiej Agencji Prasowej, w którym to odniósł się nie tylko do swojej roli w Bayernie, ale i również celów, które ma do wykonania z resztą rządzących w FCB.

− Czuję potrzebę stania po stronie klubu, w którym spędziłem 40 lat mojego życia jako zawodnik, wiceprezes i prezes. Ważne jest, aby teraz prawidłowo interpretować rzeczy i podchodzić do nich we właściwy sposób. Chcę również stworzyć jasność dla opinii publicznej nt. tego, jakie są moje zadania i co nie będzie moim zadaniem. Gdy w przyszłości pojawią się jakieś problemy w sporcie, Rada Nadzorcza z pewnością zwróci się o radę do Uliego, a w szczególności do mnie – powiedział Rummenigge.

− Nie będę natomiast interweniował operacyjnie. Prowadzenie rozmów i negocjacji będzie zadaniem prezesa i przyszłego dyrektora sportowego. Dopóki tego ostatniego nie będzie, Uli i ja, wraz z Hainerem, Dreesenem i trenerem, postaramy się załatwić te sprawy – dodał.

− Ważną rzeczą jest to, że pewne wartości, które zawsze były bardzo ważne dla FCB, będą ponownie realizowane w klubie. Zawsze byłem przyjacielem rozmawiania ze sobą, a nie o sobie nawzajem. Bayern zawsze był jedną wielką rodziną. Musimy przywrócić takie wartości jak harmonia, lojalność, atmosfera. Zawodnicy muszą cieszyć się swoją pracą. Trener również. Kibice również muszą cieszyć się Bayernem. Musimy znów stać się jednością. W ten sposób FCB zawsze odnosił sukcesy. Musimy czerpać siłę z ducha drużyny i z faktu, że klub, wraz z kibicami, znów stoi razem jak mur! – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Póki co Karl-Heinz Rummenigge wraz z innymi bossami bawarskiego klubu jest zaangażowany w planowanie kadry oraz transferów na nadchodzący sezon 2023/24. Pierwsze spotkanie przy Saebener Strasse po powrocie „Kalle” miało miejsce już wczoraj.

Źródło: FAZ / DPA / BR24
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...