DieRoten.pl

Rummenigge: Będzie odwołanie

06.05.2010, 10:12:55

Prezes rady nadzorczej Karl-Heinz Rummenigge potwierdza, że Bayern Monachium jeszcze nie złożył broni i powalczy o prawo do gry w finale dla Francka Ribérego. Pierwsze odwołanie nie przyniosło skutku i kara trzech spotkań nałożona przez UEFA została podtrzymana. Zaraz po otrzymaniu tej smutnej wiadomości, zarząd zdecydował na przeniesienie procesu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS).

27-letni pomocnik został zawieszony za faul w pierwszym półfinałowym meczu pomiędzy Bayernem a Lyonem. Bayern składając pierwsze odwołanie argumentował, że był to po prostu faul, a nie brutalne zachowanie.

Karl-Heinz jest bardzo rozczarowany wynikiem postępowania i dodał, że FCB powalczy o "sprawiedliwy wyrok". Cała nadzieja w tym, że pauza zostanie skrócona z trzech spotkań do jednego, któro Ribéry już odpokutował. Otworzyłoby to przed nim szansę na występ w wielkim finale na Santiago Bernabeu.

"Moim zdaniem, i Franck Ribéry, i nasz prawny przedstawiciel dr Gerlinger przekonująco wykazali przed komisją, że mamy do czynienia nie z brutalnym zachowaniem, a raczej jedynie z zagraniem faul. W takim wypadku, komisja akceptuje, że był to dopuszczalny przypadek. W każdym razie, trzyosobowy trybunał niestety nie zaakceptował tego usprawiedliwienia" - mówi Rummenigge cytowany przez oficjalną stronę Bawarczyków jeszcze przed przeniesieniem sprawy do CAS.

"Jesteśmy bardzo rozczarowani werdyktem i wciąż nie potrafię zrozumieć, dlaczego ten faul został oceniony jako brutalne zachowanie. Zaraz po ogłoszeniu wyroku poinformowaliśmy UEFA, że będziemy dochodzić naszych praw odwołując się po raz drugi. Będziemy walczyć o uczciwy werdykt, tak żeby Franck Ribéry mógł zagrać w finale Ligi Mistrzów, pomimo tego, że zawieszenie zostało utrzymane".

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)07.05.2010 08:00
Taaa napewno ;) Totti to idiota i blazen jakich malo..
06.05.2010 13:24
no Totti to juz przesadzil wczoraj tez mysl4e ze powinni sie do tego faulu odwolac !
06.05.2010 13:19
06.05.2010 13:08
Jochen Fritzenweiler, adwokat w dziedzinie prawa sportowego i mediator CAS daje Riberiemu 50% szans na zagranie w finale:

http://www.spox.com/de/sport/fussball/championsleague/1005/Artikel/CAS-verantwortlicher-gibt-franck-ribery-chancen-fc-bayern-muenchen-finale-inter-mailand-jochen-fritzenweiler.html
06.05.2010 12:25
to Jest banda no nie wiem nawet do czego ich porownac prosze obejrzyjcie sobie http://www.youtube.com/watch?v=_yODcwEJ5IQ&feature=related to byl faul na zawieszenie . jak dla mnie gorszy faul od franka + Specjalnie . a nie przypadkowo ,franek walczyl o pilke a totti ? nie wiem o co . FRANEK POMIMO TO ZE ZACHOWUJE SIE JAK PILKARZ REALU JUZ to i tak stoje za tym zeby grał w finale . !! BAYERN !!!!!!!!
06.05.2010 11:27
Nie ma sie co dziwić, franek to franek. Rummenigge musi przecież tak robić żeby mu nikt nie zarzucił że nie walczył o ten występ, a to czy franek sie tym interesuje to inna sprawa. Widać jak bardzo Bayernowi zależy żeby wykorzystać przed finałem wszystkie dostępne środki i bardzo dobrze.
06.05.2010 11:06
Moim zdaniem zaczynają się już ośmieszać pisząc te odwołania wszędzie gdzie się da. Jeszcze, żeby to np Lahm, ikona klubu, miał nie zagrać, ale taki chłystek, który klub ma gdzieś, a sportowo też do niego nic nie wnosi, to już się staje nieco żenujące. Byłby numer, jakby wywaczyli prawo do występu dla niego, a Van Gaal wystawił Hamita na finał.
06.05.2010 10:53
to wszystko spisek żydo-masonów!!!
06.05.2010 10:33
wykorzystać wypowiedź lisandro lopeza który powiedział przecież że był tylko szybszy od francka w walce o piłkę. i dla porównania wykorzystać też ostatnie zachowanie tottiego w pucharze włoch.

http://www.youtube.com/watch?v=_yODcwEJ5IQ&feature=related