Rummenige: Cudowny stan

Dwa spotkania, dwa zwycięstwa, pierwsze miejsce w grupie A. Po wygranej 2:0 przeciwko Manchesterowi City w obozie FC Bayernu zapanowała wspaniała atmosfera. Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z Karlem-Heinz Rummenigge udzielony dziennikarzom zaraz po końcowym gwizdku.

Pytanie: Panie Rummenige, wygrana 2:0 z Manchester City to był pierwszy poważny sprawdzian?

Karl-Heinz Rummenigge: "To jest bardzo dobry zespół, co można było zobaczyć w pierwszych trzydziestu minutach. Ale uważam, że nasz zespół zagrał fantastycznie i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Mamy sześć punktów, pięć przewagi nad Manchesterem City, sześć punktów nad Villareal. Postawiliśmy pierwszy krok aby awansować do fazy pucharowej."

Czy to znak wykrzyknika dla Europy. Cześć, to jest FC Bayern?
Na to jest jeszcze za wcześnie. Champions League naprawdę zacznie się wraz z systemem KO. Musisz grać inteligentnie i skutecznie. Czyli tak jak zagraliśmy zwłaszcza w drugiej połowie. Osiągnęliśmy wynik pierwszej klasy w imponujący sposób."

Czyli można powiedzieć, że zespół zdał egzamin dojrzałości?
To jest dobry moment dla zespołu. Znowu zagraliśmy na zero z tyłu i pokazaliśmy jakość w ofensywie. To był trudny sprawdzian dla naszego zespołu, szczególnie w defensywie. Muszę pochwalić za to zarówno zespół jak i trenera.

Dwa lata temu FC Bayern grał w finale, teraz w tym samym czasie zespół jest o wiele dalej. Czy jest nadzieja, że w tym roku tak się stanie?
Uważam, że powinniśmy myśleć krok po kroku. Stworzyliśmy sobie dogodne warunki, mamy dwa zwycięstwa, które przybliżają nas do fazy pucharowej. Tytuły zostaną jednak rozdane w maju, a nie na koniec września.

Jak Pan ocenia trudność gry przeciwko defensywie FC Bayernu? Jako były napastnik światowej klasy wie Pan jak to jest strzelać bramki.
To trudne, ponieważ blok defensywny nie jest osamotniony. Gracze z środka pola jak Gustavo, Tymoshchuk, Schweinsteiger, Toni Kroos również ciężko pracują i to jest klucz.

źródło: fcbayern.de