DieRoten.pl

Ruediger: Boateng jest dla mnie wzorem

23.06.2021, 08:20:37
Ł. Skwiot

Z dniem 30 czerwca zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec po wielu latach przygody przestanie być Jerome Boateng, który wygrał z FCB wszystko, co było możliwe do zdobycia.

Póki co nie zapadła jeszcze decyzja, dokąd mógłby trafić rosły stoper, ale pewnym jest, że Jerome pragnie kontynuować swoją karierę poza granicami Niemiec, co też potwierdził niedawno „Kicker”.

Z ujawnionych informacji mogliśmy się dowiedzieć, że Hertha BSC chciała sprowadzić do siebie braci Boateng tego lata i choć Kevin-Prince jest o krok od podpisania umowy, to w przypadku jego młodszego brata, berliński klub nie wchodzi w grę, zwłaszcza że zarobki stopera są ogromne.

Mówi się, że 32-latek zostanie nowym graczem AS Monaco, choć i to nie jest jeszcze niczym pewnym. Co do samego zawodnika, to jego liczne sukcesy oraz gra na przestrzeni ostatnich kilku lat sprawiała, że stał się on inspiracją dla wielu innych defensorów (m. in. Jonathana Taha). Tym razem na temat Jerome’a wypowiedział się z kolei Antonio Ruediger, który nie szczędził pochwał pod adresem swojego „starszego brata”.

− Jerome jest dla mnie niczym starszy brat. Zawsze był przy mnie, nawet dziś. Nawet kiedy nie wiodło mi się w Chelsea i nie grałem zbyt dużo, Jerome zawsze ze mną rozmawiał powiedział Ruediger.

− Dla mnie on zawsze był, jest i będzie obrońcą klasy światowej. To dla mnie wzór – podsumował środkowy obrońca Chelsea.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama23.06.2021 23:00
Dobry turniej w wykonaniu Rüdigera.
23.06.2021 10:56
Mógł też zostać i być wzorem dla naszej młodzieży.