DieRoten.pl
Reklama

Rudi Voeller spokojny o Wirtza i Bayern

fot.
Reklama

Biorąc pod uwagę doniesienia niemieckiej prasy z ostatnich miesięcy, to klub ze stolicy Bawarii będzie chciał w przyszłości ściągać do siebie jak najwięcej niemieckich zawodników.

Od dłuższego czasu w mediach przewija się kilka nazwisk, które w przyszłości mogłyby zawitać na Allianz Arenę w Monachium. Mowa między innymi o takich utalentowanych piłkarzach jak Florian Wirtz czy Karim Adeyeimi.

Ponadto z bawarskim klubem niejednokrotnie łączyło się Matthiasa Gintera, Antonio Ruedigera czy Jonasa Hoffmanna. Przy okazji niedawnego meczu „Bawarczyków” z Bayerem 04 Leverkusen, na temat wspomnianego wyżej Wirtza wypowiedział się kierownik sportowy B04 – Rudi Voeller.

61-letni Niemiec dał jasno do zrozumienia, iż jest bardzo spokojny o przyszłość 18-letniego pomocnika, który może pochwalić się bardzo dobrym początkiem sezonu 2021/22 (6 asyst i 6 bramek w 9 spotkaniach).

− Jesteśmy przekonani, że czeka go wielka przyszłość. Nikt nie mógł jednak przewidzieć, że jego rozwój będzie tak błyskawiczny. Florian rozwinął się wspaniale. W Bundeslidze tylko Bayern byłby w stanie pozwolić sobie na niego – skomentował Voeller.

− Florian ma dopiero 18 lat. Jednakże dla niego nie pojawia się obecnie temat zmiany klubu. Nawet jeśli miałoby to nastąpić w przeciągu 2-3 lat, to będzie miał dopiero 21 lat. Jego przyszłość? Jestem przekonany, że w 2022 roku będzie grał dla nas – podsumował Rudi Voeller.

 

Źródło: Bild / DAZN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...