DieRoten.pl
Reklama

Rookie of the Month: Xavi zwycięża

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Tradycyjnie już, jak co miesiąc – fani z całego świata mogli głosować na najlepszego młodego zawodnika w ostatnich tygodniach w niemieckiej pierwszej Bundeslidze.

Poznaliśmy już laureata ósmej nagrody „Rookie of the Month” w sezonie 2023/24. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, nominowanych było trzech młodych piłkarzy. Tym razem mowa o takich zawodnikach jak Xavi Simons, Benjamin Sesko oraz Brajan Gruda.

Ostatecznie zwyciężył ofensywny talent RB Lipsk, czyli wspomniany wyżej 21-letni Simons, który zaliczył bardzo udane tygodnie w ekipie z Saksonii. Warto podkreślić, że dla młodego Holendra było to drugie takie wyróżnienie w tym sezonie Bundesligi.

Nominowani byli:

− Xavi Simons (RB Lipsk, 21 lat).
− Benjamin Sesko (RB Lipsk, 20 lat).
− Brajan Gruda (FSV Mainz, 20 lat).

Nagroda „Rookie of the Month”

W głosowaniu na najlepszego młodego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko kibice, ale i również kluby i eksperci Bundesligi. Waga głosów jest podzielona w następujący sposób: fani 40%, drużyny 30% oraz eksperci 30%.

Piłkarze nominowani są na podstawie swoich występów, które będą uzupełnione o liczbę punktów zdobytych w Fantasy Managerze. Zawodnik U-23, który danego miesiąca otrzyma w sumie najwięcej oczek, znajdzie się w gronie trzech nominowanych (stała liczba każdego miesiąca).

Począwszy od sezonu 2019/20 przyznawana jest też statuetka z tytułu „Rookie of the Month”. Pod koniec sezonu z kolei zostanie wybrany Najlepszy Młody Zawodnik Sezonu.

>>> Głosować można na oficjalnej stronie Bundesligi. <<<

Dotychczasowi zwycięzcy:

Sierpień 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Wrzesień 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Październik 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Listopad 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Grudzień 2023: Xavi Simons (RB Lipsk).
Styczeń 2024: Ian Maatsen (Borussia Dortmund).
Luty 2024: Maximilian Beier (TSG Hoffenheim).
Marzec 2024: Maximilian Beier (TSG Hoffenheim).
Kwiecień 2024:
Xavi Simons (RB Lipsk).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...