DieRoten.pl

Roca: Mam nadzieję, że będę mógł pomóc kolegom

08.10.2020, 10:24:08
FotoOlimpik

Po tym jak z klubu odszedł Thiago (do Liverpoolu), klub ze stolicy Bawarii postanowił ściągnąć na jego miejsce 23-letniego Marka Rokę z ekipy RCD Espanyol.

Mistrzowie Niemiec za 23-letniego pomocnika zapłacili dokładnie 9 milionów euro + dalsze bonusy. Należy wspomnieć, że przed rokiem Espanyol oczekiwał za swojego zawodnika 40 milionów euro.

Przy okazji swojego transferu do Bayernu, Marc Roca udzielił krótkiego wywiadu dla oficjalnej telewizji klubowej „FCB.tv”. Hiszpan nie ukrywa, iż jest szczęśliwy z przenosin na Allianz Arenę i jak sam przyznał ma nadzieję, że będzie mógł pomóc kolegom z drużyny.

− Jestem bardzo szczęśliwy, spełniłem marzenie. Muszę przyznać szczerze, że jest dumny mogąc się znaleźć w tym wielkim klubie. Byłem bardzo podekscytowany. Musiałem czekać, aż oba kluby osiągną porozumienie. Udało się i teraz jestem tutaj powiedział Roca.

− Moim zdaniem Bayern to obecnie najlepszy klub na świecie – klub z historią. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc moim kolegom z zespołu i postaram się dać z siebie wszystko, aby spełnić pokładane we mnie nadzieje mówił dalej.

− Nie mogę doczekać się treningu z drużyną, poznania moich nowych kolegów i rozmowy z trenerem. Jestem gotów rozpocząć swoją przygodę tutaj, poznać to wielkie i piękne miasto, a przede wszystkim reprezentować barwy tego wspaniałego klubu podsumował Hiszpan.

Przypominamy zarazem, że Marc Roca w drużynie rekordowego mistrza Niemiec będzie występować z numerem 22, który wcześniej należał do Serge’a Gnabry’ego.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)08.10.2020 18:51
Wiąże z nim duże nadzieje wywalczył sobie miejsce wśród utalentowanych hiszpańskich pomocników która może być złotą generacją. Taktycznie będzie pasował do Bayernu, poza tym po Thiago i Martinezie będzie dawał zespołowi hiszpańską radość i energię co dobrze wpłynie na morale zespołu. Zawsze mieliśmy Hiszpana przy kluczowych trofeach w ostatniej dekadzie.
08.10.2020 18:41
Ja osobiście wiążę wielkie nadzieje z tym graczem i mocno będę mu kibicował!!
08.10.2020 18:13
Spokojnie, myślę, ze Flick nie jest durniem i da mu tyle czasu, ile będzie potrzebował.
08.10.2020 13:35
Nie możesz miec nadzieje i się starać. To już nie Espanyol. Tutaj wchodzisz i robisz swoją robote :)