Robben: Pokazaliśmy wspaniały charakter

To był niesamowity mecz w wykonaniu Bayernu Monachium. Bawarczycy po świetnej drugiej połowie pokonali Arsenal aż 5-1 w pierwszym spotkaniu 1/16 Ligi Mistrzów. "To było zasłużone zwycięstwo" - powiedział na pomeczowej konferencji Carlo Ancelotti.

To było zasłużone zwycięstwo. Równowaga w grze była perfekcyjna, byliśmy zwarci i szybcy. Jestem bardzo zadowolony. Jednak to tylko pierwsza część, druga czeka nas w Londynie. Musimy powtórzyć dzisiejszy występ - Carlo Ancelotti.

Graliśmy bardzo dobrze do momentu rzutu karnego, ale już nie tak dobrze do końca pierwszej połowy. Rewelacyjnie w drugiej połowie. Pokazaliśmy naszą jakość w posiadaniu piłki i strzeleniu gola w odpowiednim momencie. 5-1 stawia nas w bardzo, bardzo dobrym położeniu przed rewanżem - Philipp Lahm.

Muszę przyznać, że jestem lekko zaskoczony naszym występem, ale z drugiej strony już nie jestem. Jesteśmy solidni, gdy jest to kwestia być albo nie być. Zespół pokazał wspaniały charakter, ale nie powinniśmy stracić gola. Ogólnie zdominowaliśmy mecz i mieliśmy go pod kontrolą, strzelając przy tym piękne bramki - Arjen Robben.

Arsenal to poważny rywal, ale pokonaliśmy ich w zaskakujący sposób. Straciliśmy bramkę w pierwszej połowie, więc musieliśmy zdobyć więcej goli w drugiej. Naprawdę tego chcieliśmy i wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać - Thiago.

Wynik jest dla nas bardzo zły...To był dziwny mecz. Zagraliśmy całkiem dobrze w pierwszej połowie, przed przerwą mieliśmy okazje. Później mieliśmy problemy. Uraz Kościelnego był jednym z czynników. Po bramkach z 53 i 56 minuty straciliśmy naszą dyscyplinę. Ostatnie 25 minut było dla nas koszmarem - Arsene Wenger.