DieRoten.pl

Robben o pamiętnym sezonie 11/12: Otrzymałem wielkie wsparcie

10.02.2022, 19:01:44
Ł. Skwiot

Dla wielu kibiców Bayernu Monachium sezon 2011/12 z pewnością należy do jednych z najgorszych, zwłaszcza że monachijczycy na wszystkich trzech frontach skończyli jako drudzy...

W Bundeslidze monachijczycy skończyli na drugim miejscu za plecami Borussii Dortmund, która pokonała ich również 5:2 w Pucharze Niemiec. Z kolei w Lidze Mistrzów, podopieczni Juppa Heynckesa zostali pokonani w finale na Allianz Arenie przez Chelsea w konkursie rzutów karnych…

Nie tak dawno temu w rozmowie dla portalu „Goal.com”, na temat sezonu 2011/12 wypowiedział się Arjen Robben, na którego w dużej mierze spadała ogromna fala krytyki. Holender przyznał, że mimo trudnego czasu postanowił zostać, zwłaszcza że otrzymał później wielkie wsparcie.

− Oczywiście na początku nie możesz uwierzyć w to, co dzieje się na twoim własnym stadionie. To było jak szok. Byłem krytykowany zewsząd – powiedział Robben.

− Wtedy masz ochotę powiedzieć: „Ok, to pójdę gdzie indziej, kiedy tak traktujecie swoich zawodników”. Potem jednak otrzymałem wielkie wsparcie od władz i fanklubów. Powiedzieli, że to nie byli właściwi kibice Bayernu i że nieustannie nas wspierają – mówił dalej.

− W kolejnych latach wszystko wróciło do normy. Wszystko się wyjaśniło. Ja też sobie z tym poradziłem i chciałem tylko jednego - rozpocząć nowy sezon. Sezon 2011/12 był dla mnie wielkim rozczarowaniem – podsumował Arjen Robben.

Po zakończeniu sezonu 2020/21, Arjen Robben definitywnie zakończył swoją karierę piłkarską. Póki co Holender wyklucza powrót do świata piłki w najbliższej przyszłości, ale jak przyznał niedawno – nie wyklucza dalszej przygody z piłką, lecz w innej roli.

źródło: Goal.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)11.02.2022 09:50
Pamiętam ten rok, wszystkie finały przegrane pod rząd, w Bundeslidze również skończyliśmy na drugim miejscu, ale, upadamy po to ,aby nauczyć się wstawać ;)
11.02.2022 08:36
To był najgorszy piłkarsko sezon w moim życiu. Katastrofa w kraju, podły chichot losu w finale LM. I jeszcze na dokładkę, Polacy dali d..y na Euro, Niemcom też nie poszło najlepiej...
11.02.2022 02:05