DieRoten.pl
Reklama

Robben: Mamy inny zespół niż w 2013 roku

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Podczas wczorajszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Jupp Heynckes. Zanim dziennikarze mogli wypytywać trenera FCB, to najpierw na pytania odpowiadał Arjen Robben.

Weteran Bayernu Monachium odpowiadał na przeróżne pytania związane z dzisiejszym spotkaniem na Allianz Arenie – dokładnie o 20:45 rozpocznie się rewanż FCB z Sevillą.

Arjen Robben bardzo ostrożnie podchodzi do meczu z Hiszpanami. 34-latek zaznaczył, że klub musi być gotowy na to, iż Sevilla rzuci do ataku wszystkie swoje siły. Jak mogliśmy się dowiedzieć celem FCB w tym spotkaniu będzie zaliczenie jak najlepszego występu i awans do półfinałów.

Jutro czeka nas wielki i równie ważny krok. Wtedy kwiecień stanie się naprawdę ciekawym miesiącem. Musimy być ostrożni. Już mówimy o półfinale, lecz najpierw zagrajmy rewanż z Sevillą – zauważył Arjen Robben.

− Wynik 2:1 na wyjeździe jest świetny, więc możemy być zadowoleni. Ale to jeszcze nie koniec. Sevilla zagrała bardzo dobrze w Manchesterze. Sevilla rzuci się na nas wszystkimi siłami – kontynuował pomocnik „Die Roten”.

− Na tym poziomie Liga Mistrzów jest już szczytowa. To coś wyjątkowego. Jako zespół musisz pokazać coś ekstra, podobnie zresztą jako zawodnik. Dlatego grasz w piłkę! Oczywiście, każdy z nas chce jutro awansować dalej. Musimy rozegrać wspaniały mecz. Dopiero wtedy będziemy mogli gadać o 1/2 – mówił dalej Holender.

Jeden z obecnych na sali konferencyjnej dziennikarzy poprosił Arjena Robbena o kilka słów na temat porównań obecnego składu Bayernu do tego sprzed pięciu lat, kiedy to „Bawarczycy” sięgali po potrójną koronę.

W porównaniu do 2013 roku? Ciężko jest to powiedzieć. Mamy teraz inny zespół. Za nami pięć lat. Jesteśmy dobrzy, ale jeśli chcesz odnieść sukces, to potrzebujemy czegoś więcej – podsumował Robben.

Źródło: FCB.tv / TZ.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...